cerkiew.pl

Święto w Tarnogrodzie.

ks. Korneliusz Wilkiel, 13 listopada 2018

10 listopada 2018 r. odbyły się uroczystości ku czci Matki Bożej w Jej Tarnogrodzkiej Ikonie oraz Św. Leoncjusza Iwano-Tarnogrodzkiego.

Obchody podwójnego święta w tarnogrodzkiej parafii rozpoczęły się 9 listopada całonocnym czuwaniem, które sprawowali: ks. mitrat Włodzimierz Klimiuk, ks. prot. Wiesław Skiepko oraz ks. Korneliusz Wilkiel. Podczas Całonocnego Czuwania sprawowany był również akatyst przed Tarnogrodzką Ikoną Matki Bożej. W wieczornym nabożeństwie modlitewnie uczestniczył Jego Ekscelencja, Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Paisjusz oraz ks. Andrzej Grycz.

10 listopada, w dzień święta, uroczystości rozpoczęły się akatystem ku czci św. Leoncjusza, który sprawował ks. Wiesław Skiepko. Następnie sprawowana była uroczysta Boska Liturgia, której przewodniczył ordynariusz diecezji przemysko-gorlickiej Arcybiskup Paisjusz, w asyście duchowieństwa diecezji lubelsko-chełmskiej oraz przemysko-gorlickiej. Ze słowem homilii do wiernych, zebranych podczas nabożeństwa zwrócił się władyka Paisjusz.

Następnie odbyła się świąteczna, podczas której m.in. wznoszono modlitwę za zmarłych duchownych, którzy nieśli swoją duszpasterską posługę w tarnogrodzkiej parafii.

Na zakończenie ze słowem do zgromadzonych podczas świątecznych uroczystości, zwrócił się Abp Paisjusz, który podziękował wszystkim za wspólną modlitwę oraz pozdrowił proboszcza Tarnogrodzkiej parafii z jubileuszem 40-lecia święceń kapłańskich oraz zawarcia związku małżeńskiego z matuszką Eugenią. Ks. Włodzimierz Klimuk od samego początku swoją posługę duszpasterską niesie w parafii prawosławnej p.w. Św. Trójcy w Tarnogrodzie.

Foto: Archiwum parafii