cerkiew.pl
20 lutego 2017,

22. Europejska Chrześcijańska Konferencja ds Internetu

W dniach 25-28 kwietnia 2017 r. odbywać się będzie, w Falentach pod Warszawą, 22. Europejska Chrześcijańska Konferencja ds Internetu.
17 lutego 2017, ks. mitrat Aleksy Andrejuk

O unii brzeskiej w Białej Podlaskiej

W piątek 17 lutego w Białej Podlaskiej w auli Państwowej Szkoły Wyższej odbyło się spotkanie społeczności prawosławnej wraz z gronem jej sympatyków na promocji książki „Tragiczna w skutkach unia brzeska 1596” wydanej m.in. z inicjatywy Prawosławnej Diecezji Lubelsko – Chełmskiej.
16 lutego 2017, ks. Jarosław Antosiuk, ks. Jakub Dmitruk

Obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej w Krakowie

Z błogosławieństwa arcybiskupa Szymona w dniach 10-12 lutego 2017 roku w Krakowie odbyły się Diecezjalne odchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej. Organizatorem tego wydarzenia było BMP diecezji łódzko– poznańskiej wspierane przez młodzież z sąsiedniej diecezji, przemysko-gorlickiej.
16 lutego 2017, Kinga Wieremiejuk

Obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej w Białymstoku

Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej zorganizowanego przez BMP Diecezji Białostocko–Gdańskiej rozpoczęliśmy od Świętej Liturgii w cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku. Nabożeństwo celebrował arcybiskup białostocki i gdański Jakub.
15 lutego 2017, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
13 lutego 2017, Urszula Glińska

Międzynarodowe kolędowanie w Terespolu

Ostatni weekend stycznia, jak co roku od 22 lat wypełnił się świąteczną atmosferą wielonarodowego kolędowania. Ten, kto przyszedł na XXII Międzynarodowy Festiwal i uczestniczył w 2-dniowych przesłuchaniach, nie zawiódł się: poziom wykonań wschodniosłowiańskich kolęd, pieśni i piosenek nie ustępował poprzednim edycjom Festiwalu: był urozmaicony zarówno wokalnie, jak i instrumentalnie, a nawet… teatralnie.
13 lutego 2017, Jarosław Charkiewicz

Potrójna uroczystość w Supraślu

12 lutego 2017 r. w monasterze supraskim uroczyście świętowano pamięć Trzech Świętych Hierarchów – Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Chryzostoma. Święto te połączone były z poświęceniem, po generalnym remoncie, monasterskiej cerkwi św. Jana Teologa oraz imieninami biskupa supraskiego Grzegorza.
13 lutego 2017, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w parafii pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
11 lutego 2017, Redakcja

Forum.cerkiew.pl ponownie uruchomione!

Po kilkuletniej przerwie w ramach serwisu ponownie zostało uruchomione forum dyskusyjne, które jest dostępne pod adresem forum.cerkiew.pl.
10 lutego 2017, Dominika Błahuszewska

600 tys. zł na zabytki w województwie Podlaskim

Zarząd województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie województwa podlaskiego.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|