cerkiew.pl

„Supraskie Środy” w listopadzie

Sławomir Kiryluk, 05 grudnia 2017

W Monasterze Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu trwa cykl teologiczno–duchowych spotkań „Supraskie Środy”. W listopadzie odbyły się cztery takie spotkania.

Pierwszy wykład wygłosił biskup supraski Andrzej (Borkowski) na temat modlitwy w tradycji świętej Góry Atos. Rozważań władyki wysłuchało około sześćdziesięciu osób. Drugi wykład zaprezentował o. Sergiusz (Matwiejczuk) – „Ziemia Święta oczami pielgrzyma”. Trzeci temat przedstawił o. Dawid Bartoszuk – „Człowiek – niewolnik, pracownik czy syn Boga?”. Czwarty wykład wygłosił o. Paweł (Karczewski) – „Święty Łukasz z Krymu”.

Spotkania w ramach cyklu „Supraskie Środy” to spotkania z parafianami i pielgrzymami, osobami wierzącymi, a także poszukującymi. To wykłady połączone często z prezentacjami. Odbywają się one w środy po akatyście do Matki Bożej (początek nabożeństwa o godz. 17.00). Wkrótce wykłady zostaną wyemitowane na antenie Radia Orthodoxia. Informacja o cyklu „Supraskie Środy” ukazał się również na antenie międzynarodowej telewizji „Soyuz”.

Fot. Sławomir Kiryluk, Grzegorz Wasiluk, Marcin Surynowicz