cerkiew.pl
22 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Współpraca seminariów św. Włodzimierza i Gevorkian

17 czerwca br. dwa prawosławne seminaria, amerykańskie św. Włodzimierza i ormiańskie Gevorkian, podpisały o porozumienie o współpracy.
22 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Kambodża: opublikowano tekst Boskiej Liturgii w języku khmerskim

Prawosławna misja w Kambodży rozwija się; rok temu przygotowano pierwszy w historii prawosławny modlitewnik w języku khmerskim, teraz przyszła kolej na tłumaczenie Boskiej Liturgii.
21 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Święty Sobór Cerkwi Prawosławnej rozpoczął obrady

20 czerwca br., w dniu święta Świętego Ducha, dokładnie o godzinie 11.00 w Prawosławnej Akademii Krety w Kolymbari rozpoczął obrady Wielki i Święty Sobór Cerkwi Prawosławnej. Jego uroczyste otwarcie poprzedziła św. Liturgia celebrowana w języku arabskim w cerkwi monasteru ikony Matki Bożej „Gonia”, w której wzięli udział zwierzchnicy przybyłych na Sobór Cerkwi wraz z członkami delegacji.
20 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Święta Liturgia święta Pięćdziesiątnicy w Heraklionie

W niedzielę, w dniu święta Zesłania Ducha Świętego na Apostołów zwierzchnicy dziesięciu Cerkwi, którzy przybyli na Kretę w celu uczestnictwa w Świętym i Wielkim Soborze Cerkwi Prawosławnej, celebrowali św. Liturgię w katedrze metropolitalnej św. Menasa w Heraklionie. Przewodniczył jej Jego Świątobliwość patriarcha konstantynopolitański Bartłomiej.
19 czerwca 2016, Rakovics Róbert Damjan

Węgry: zmarł ihumen monasteru Grábóc

15 czerwca zmarł wyjątkowy mnich - Niemiec z pochodzenia, przynależący do serbskiej Cerkwi, a działający na Węgrzech ojciec Pantelejmon.
19 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Wspólna modlitwa Zwierzchników Cerkwi prawosławnych

19 czerwca br. w programie poprzedzającym otwarcie Świętego i Wielkiego Soboru Prawosławnego znalazł się udział zwierzchników dziesięciu przybyłych na Sobór Cerkwi oraz towarzyszących im osób w dwóch nabożeństwach: w Kissamos na zachodzie Krety oraz stolicy wyspy Heraklionie.
17 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Konstantynopolska Hagia Sophia meczetem na czas ramadanu - uaktualnienie

Po raz pierwszy od 80 lat złamano status świeckości Hagii Sophii w Konstantynopolu (tur. Stambuł) poprzez zainicjowanie codziennych czytań Koranu na czas miesiąca ramadan.
15 czerwca 2016, tłum. Patryk Panasiuk

Biskup siemiatycki Jerzy: „Polski Kościół Prawosławny weźmie udział w Synodzie”

Biskup siemiatycki Jerzy udzielił wywiadu jednej z greckich gazet na temat zbliżającego się Panprawosławnego Soboru.
15 czerwca 2016, Dominika Kovačević

Inicjatywa „Hulm” – Patriarchat Antiocheński na rzecz dzieci

Dzieci, choć niewinne, są najbardziej pokrzywdzone przez wojnę domową w Syrii. Stąd też organizacja charytatywna Patriarchatu Antiocheńskiego podjęła decyzję, by świecki „Dzień Dziecka” obchodzony 1 czerwca na całym świecie wykorzystać do propagowania idei pomocy dzieciom. Akcję nazwano „Hulm", co po arabsku znaczy "Marzenie".
13 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Ostatnie przygotowania do Panprawosławnego Soboru

W Prawosławnej Akademii na Krecie rozpoczął się ostatni etap przygotowań do Panprawosławnego Soboru, który ma być zainaugurowany w dniu Zesłania Ducha Świętego na Apostołów w soborze św. Menasa w Heraklionie.
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >|