cerkiew.pl

17 maja 2016, Jakub Moczarski

Stanisławowo: wyświęcenie cerkwi pw. św. Aleksandry

15 maja 2016 roku miało miejsce szczególne wydarzenie w dziejach parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie - wielkie oświęcenie głównej cerkwi parafialnej, w której zakończył się generalny remont. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli duchowieństwa z całej Polski i z zagranicy.
17 maja 2016, ks. Marek Kiślak

I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

W ubiegłą sobotę, 14 maja odbyły się I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Sala Łańcuszkowa Wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia okazała się być bardzo gościnną dla chórów i licznie przybyłych gości.
17 maja 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Święto parafialne w Zamościu

14 maja wspólnota prawosławna w Zamościu uroczyście obchodziła święto parafialne ku czci przeniesienia relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Lubelski i Chełmski Abel.
16 maja 2016, Zofia Pawlak

"Neos" - ukazał się pierwszy numer kwartalnika BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy ukazał się pierwszy numer kwartalnika informacyjno - publicystycznego "Neos", wydawanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.
16 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Ruszyły zapisy na obóz dla Polonii

Ruszyły właśnie zapisy na obóz dla Polonii organizowany przez Stowarzyszenie OrthNet. W dniach 1-14 sierpnia br. 30 osób z całego świata będzie mogło szkolić warsztat dziennikarski i poznawać walory Podlasia. A wszystko to za darmo!
16 maja 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Zmarł ks. mitrat Włodzimierz Parfien

W nocy, po długiej chorobie zmarł ks. mitrat Włodzimierz Parfien, rezydent parafii pw. św. Ducha w Białymstoku.
15 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Coroczne święto muzyki cerkiewnej dobiegło końca. Grand Prix Jubileuszowego XXXV Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej trafiło do Akademickiego Chóru Studentów Charkowskiej Państwowej Akademii Kultury.
14 maja 2016, Redakcja cerkiew.pl

Imieniny arcybiskupa Jeremiasza

Dzisiaj według starego stylu Cerkiew czci pamięć proroka Jeremiasza, który jest patronem zwierzchnika diecezji wrocławsko-szczecińskiej - arcybiskupa Jeremiasza. Życzymy więc Władyce dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i nieustannej pomocy Jego Niebiańskiego patrona.
14 maja 2016, Katarzyna Rabczuk

Ukazał się nowy numer Istocznika

Do rąk Czytelników trafia nowy numer Istocznika. Najnowszy numer prezentuje tematykę przede wszystkim paschalną.
13 maja 2016, Adrian Dubicki

Święto parafialne w Siemianówce

6 maja Cerkiew czci pamięć św. Wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy. W tym dniu, dzień liturgicznego wspomnienia swojego patrona, uroczyście obchodziła parafia w Siemianówce. W tym roku, wyjątkowo dzień parafialnego święta przypadł w Tygodniu Paschalnym.
|<  <<  <  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154    >  >>  >|