cerkiew.pl

01 czerwca 2016, ks. Jerzy Łukaszewicz

Arcybiskup Abel z wizytą u seniora arcybiskupa Bolesława Pylaka w 50. rocznicę sakry biskupiej

W niedzielę 29 maja br. arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej w asyście przedstawiciela Kościoła rzymskokatolickiego, arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego odwiedził arcybiskupa seniora rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej, Bolesława Pylaka. Okazją do tego była 50. rocznica świeceń biskupich arcybiskupa seniora.
01 czerwca 2016, Aleksy Mularczyk

Bractwo św. św. Cyryla i Metodego z wizytą w Topilcu

Dzień pamięci św. św. Cyryla i Metodego (24 maja) to dzień wyjątkowy dla Bractwa, którego patronem są świeci bracia. Aby uczcić w wyjątkowy sposób pamięć swoich patronów 22 maja białostockie koło bractwa św. św. Cyryla i Metodego odwiedziło parafię w Topilcu. Wizyta ta zeszła się w czasie z obchodami przeniesienia relikwii św. Mikołaja z Miry Licejskiej do Bari.
31 maja 2016, ks. Marcin Chyl

Sandomierz: koncert chóru Woskresinnia

Do Sandomierza zawitał chór „Woskresinnia” Katedralnej Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Równem (Ukraina). 28 maja br. mieszkańcy Królewskiego Miasta po raz kolejny mogli zachwycić się pięknem muzyki cerkiewnej.
30 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Ksiądz Własysław Kaniuk nagrodzony za opiekę nad cerkwią w Hańczowej

Po raz kolejny przyznano Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego dedykowane tym, którzy ratują drewniane zabytki regionu. Tegorocznym laureatem został ks. Władysław Kaniuk, proboszcz parafii prawosławnej pw. Opieki Matki Boskiej w Hańczowej.
30 maja 2016, Adam Matyszczyk

Modlitwa w intencji strażaków w sokólskiej cerkwi

Molebnem w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce rozpoczęły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2016 r. Nabożeństwu przewodniczył bp supraski Grzegorz w asyście licznie przybyłego duchowieństwa.
29 maja 2016, ks. Jerzy Łukaszewicz

Wielokulturowy Lublin - Chór "Woskresinnie"

Ostatni tydzień maja w Lublinie tradycyjnie należy do festiwalu poświęconego mniejszościom narodowym i religijnym pod nazwą „Wielokulturowy Lublin”. W tym roku to już dziewiąta edycja tej bogatej w różnorodność imprezy. W bieżącym roku w Lublinie z inicjatywy Centrum Kultury organizatora festiwalu zagościł w lubelskiej cerkwi katedralnej chór katedralny „Woskresinnie” z równego na Ukrainie.
29 maja 2016, Jarosław Bałło

Uroczystości w Monasterze św. Dymitra w Sakach

26 maja 2016 r. Monaster św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach przeżywał podniosłe uroczystości. W tym dniu Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski dokonał poświęcenia ołtarza i całej cerkwi po zakończeniu kapitalnego remontu. Następnie odsłużył Świętą Liturgię w asyście licznie przybyłych na tę uroczystość duchownych.
28 maja 2016, Ignacy Szwec

Święto parafii Św. Sofii Mądrości Bożej w Warszawie

Dnia 25 maja 2016 roku w Święto Połowy Okresu Pięćdziesiątnicy warszawska parafia pod wezwaniem Świętej Sofii Mądrości Bożej po raz pierwszy obchodziła święto parafialne.
27 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Pielgrzymi na rowerach

Rozmowa z pomysłodawcą i koordynatorem tegorocznej pielgrzymki rowerowej Michałem Proszczukiem.
27 maja 2016, Jarosław Grycz

Poświęcenie cerkwi w Młodowicach

W dzień niebiańskiego wspomnienia św. św. Cyryla i Metodego Biskup Gorlicki Paisjusz dokonał poświęcenia cerkwi Poczęcia Przenajświętszej Bogurodzicy przez św. Annę we wsi Młodowice należącej do Dekanatu Przemyskiego Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej.
|<  <<  <  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154    >  >>  >|