cerkiew.pl

29 marca 2016, Justyna Grybowicz

Między Konstantynopolem a Moskwą - nowa publikacja Katedry Teologii Prawosławnej

Nakładem Katedry Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku ukazała się książka archimandryty dra Andrzeja Borkowskiego "Między Konstantynopolem a Moskwą. Źródła greckie do autokefalii Kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej (1919-1927".
26 marca 2016, Maciej Owsiejczuk

Modlitewne spotkanie maturzystów na Świętej Górze Grabarce

Trwa kolejne, zorganizowane przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej, modlitewne spotkanie maturzystów na Świętej Górze Grabarce. W tym roku o powodzenie na maturze modli się około 100 maturzystów.
25 marca 2016, Katarzyna Jaworowska

Warszawa: Postępy w budowie cerkwi Hagia Sophia

Prawosławni mieszkańcy Warszawy mają powody do zadowolenia – w grudniu 2015 r. poświęcono kamień węgielny pod budowę nowej świątyni Hagii Sophii Mądrości Bożej. Od tego czasu prace budowlane postępują z dnia na dzień.
24 marca 2016, Krystyna Czaban

Zbiórka żywności w ELEOS

Eleos Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej po raz kolejny przyłączył się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Banków Żywności.
23 marca 2016, Maciej Owsiejczuk

Spotkanie byłych działaczy BMP

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu – 20 marca, kiedy wspominamy tryumf Prawosławia odbyło się spotkanie byłych działaczy Bractwa Młodzieży Prawosławnej.
23 marca 2016, ks. Michał Dmitruk

Koncert wielkopostny w Wołominie

W dniu 20 marca 2016 roku w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie (Fabryczka) odbył się koncert „Wiosna duszy” – wielkopostne śpiewy Kościoła prawosławnego. Współorganizatorem koncertu była Parafia Prawosławna św. Ap. Piotra i Pawła w Wołominie.
22 marca 2016, Radosław Kulesza

Poświęcenie ikon i kiotów w Gródku

W parafii Narodzenia Bogurodzicy w Gródku odbyło się uroczyste nabożeństwo (molebien) na pamiątkę triumfu Prawosławia, które zostało uwieńczone poświęceniem nowych ikon w dębowych kiotach: Gródeckiej Ikony Matki Bożej oraz ikony św. Jana Teologa.
22 marca 2016, Dominika Błahuszewska

Kolejny sukces spektaklu "Czas wspomnieć Topilec"

II miejsce na V spotkaniach teatralnych "Zwierciadła" - to kolejny po Grand Prix na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży sukces przedstawienia "Czas wspomnieć Topilec". Wyróżniona została także gra aktorska Dominiki Błahuszewskiej.
21 marca 2016, ks. Marek Waszczuk

Niedziela Triumfu Prawosławia w Lublinie

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w lubelskiej katedrze odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Tego też dnia arcybiskup Abel odznaczył Orderem Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III Stopnia Olgę Filozof i Władysława Panasiuka.
19 marca 2016, oprac. Katarzyna Jaworowska

Dzień pamięci wlk. męcz. Teodora Tyrona

W sobotę pierwszego tygodnia Wielkiego Postu Cerkiew w szczególny sposób wspomina pamięć wielkiego męczennika Teodora Tyrona. Zgodnie z tradycją na cześć tego świętego w cerkwiach święci się koliwo.
|<  <<  <  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153    >