cerkiew.pl

18 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Naśladować Chrystusa

Kiedy całe nasze życie staje się ofiarą dla Boga, wtedy każde dobro i zło, ból i radość, pokój i niepokój stają się dobrowolną ofiarą dla Niego.
17 sierpnia 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 6)

Bądź wola Twoja. Te słowa to nie pokorna gotowość do znoszenia woli Bożej, jak je często rozumiemy. To twórcze nastawienie tych, którzy przeszli przez pustynię, wstąpili do Ziemi Obiecanej i są gotowi pracować na to, by wola Boża była realną i występującą na ziemi, tak jak i na niebie.
16 sierpnia 2020, tłum. Justyna Pikutin

Kiedy wydaje się, że wszystko odeszło bezpowrotnie

Często zdarzają się chwile, kiedy człowieka nachodzi rozpacz. Wydaje się, że próżne są wszystkie jego trudy, staje się on coraz gorszy i nie zasługuje na wybaczenie. To grzeszna myśl!
15 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Modlitwa do Boga w nas

O. Stephen Freeman o modlitwie św. Patryka
14 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Bojaźń Boża

Jeśli chcesz podążać za Chrystusem, twoje serce musi ci to nakazać i musisz porzucić wszystko, co światowe. Musisz odrzucić jakiekolwiek połączenie z grzechem. Wtedy Bóg stanie się twoim Ojcem.
13 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Królestwo Boże

Królestwo Boże radykalnie różni się od instytucji władzy w tym świecie, ponieważ jest stanem wewnętrznym, „jest w was”, jak sam Pan zauważa.
12 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Miłość do wroga zmieni twoje życie

Nie wiem, jak mam kochać swoich wrogów. Słowo „wróg” oznacza kogoś, kogo nie lubię lub którym gardzę. Jak mam ich kochać?
11 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Pieśń Pana

Nasze współczesne podejście natychmiast przeskakuje do tekstu psalmów, hymnów i pieśni duchowych. Cenimy bowiem słowa, a nie muzykę. Nie potrafimy dostrzec wartości śpiewu.
10 sierpnia 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 5)

Między Egiptem a pustynią, między niewolnictwem a wolnością leży rozgraniczająca linia: to moment, gdy zdecydowanie działając stajemy się nowymi ludźmi z nowymi moralnymi punktami odniesienia.
09 sierpnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Łowić to, co trwałe

Kiedy Kościół zabiera nas do czasu powołania pierwszych uczniów, przypomina nam, że każdego dnia spotykamy Chrystusa, który krąży wzdłuż brzegów naszych serc i wzywa nas: „chodźcie za Mną!”
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|