cerkiew.pl

17 sierpnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Pokładaj nadzieję w Bogu

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do znaczenia ludzkiego cierpienia.
12 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Pielgrzymowanie – krzyż, dynamizm, spotkania, środek (felieton)

Miesiąc sierpień to szczególny czas dla pielgrzymowania; wiele pielgrzymek z różnych części naszego kraju wyrusza na uroczystości Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce. W związku z tym przedstawiamy Państwu refleksję o pielgrzymowaniu.
11 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Patriarchat Antiocheński dzisiaj cz. 4 (ostatnia) – Syria

Gdzie w Syrii mieszka najwięcej prawosławnych? Ile diecezji działa w tym kraju? A także kilka dowodów, że syryjskie chrześcijaństwo to nie tylko stare monastery i zniszczone cerkwie, lecz przede wszystkim żywa wiara (zachęcamy do wchodzenia w podawane linki).
10 sierpnia 2016, tłum. Aleksandra Pawluczuk

Cierpienie jako droga do miłosierdzia Bożego

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga": Czy nasze smutki i boleści są posyłane od Boga jako kara za grzechy? Dawniej ludzie tak to rozumieli, ale Jezus Chrystus ukazuje nam odmienną interpretację.
08 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Patriarchat Antiocheński dzisiaj cz. 3 – Liban

Ilu prawosławnych mieszka w Libanie? Jaką rolę pełnią oni w życiu politycznym i społecznym tego kraju? Jak jest zorganizowana Cerkiew w tym państwie?
06 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Patriarchat Antiocheński dzisiaj cz. 2 – organizacje; diecezje poza Syrią i Libanem

Jakie są charakterystyczne organizacje w Patriarchacie Antiocheńskim? Jakie strony internetowe? Ile diecezji ma patriarchat poza Syrią i Libanem i w jakich miejscach?
06 sierpnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Boskie Przemienienie – kazanie o. Jerzego Massuha

Motywem przewodnim tego krótkiego kazania cenionego libańskiego duchownego na Przemienienie Pańskie jest Chrystus jako Światłość Wiekuista. To określenie pojawia się w wielu hymnach tego święta, w tym troparionie i kontakionie.
04 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Patriarchat Antiocheński dzisiaj cz. 1 – wierni, język

Ilu wiernych ma Patriarchat Antiocheński? Jakiej są oni narodowości? Jaki język jest stosowany na nabożeństwach? Jakie są podstawowe prawosławne zwroty w tym języku? Dowiecie się, czytając ten tekst.
03 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Historia Patriarchatu Antiocheńskiego w pigułce cz. 4 - ostatnia (XIX-XXI wiek)

Końcowa część opowieści o historii Cerkwi antiocheńskiej, której zwierzchnik wkrótce odwiedzi nasz kraj. Mówi ona o ostatnich nieco ponad 200 latach, kiedy to arabskie Prawosławie doświadczało długich, ciężkich chwil, przetykanych wielkimi radościami, jakimi był powrót unitów do Cerkwi i odrodzenie arabskie.
03 sierpnia 2016, tłum. Aleksandra Pawluczuk

Posłuszeństwo

Zapraszamy do lektury kolejnego pouczenia z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", które nawołuje dziś do całkowitego oddania się Woli Bożej i powierzenia Bogu wszystkich swoich trosk.
|<  <<  <  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->