cerkiew.pl

08 stycznia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Matka Boga

Prawosławna cześć dla Matki Bożej opiera się na zrozumieniu zbawienia. W ten sposób cześć dla Maryi jest wyrazem najbardziej fundamentalnej doktryny wiary.
07 stycznia 2020, tłum. Justyna Pikutin

W samotności na Boże Narodzenie

W święta wszystkich nas nieco nachodzi smutek i nasza radość nie jest pełna przez cały dzień. Są chwile, kiedy fala smutku napływa do nas i nawet w najradośniejszych chwilach naszego życia pojawia się jakaś tęsknota.
07 stycznia 2020, tłum. Stefan Dmitruk

Św. bp Ambroży z Mediolanu: słowo w dzień Bożego Narodzenia

"Nie wiem, jakimi słowami i w jakich zwrotach opowiem wam o Bożym Narodzeniu, ponieważ w ten świąteczny dzień mowa ludzka jest zbyt bezradna, by wychwalać Boga."
06 stycznia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Misterium chrztu Chrystusa

Tradycja Cerkwi widzi chrzest Chrystusa w kontekście Paschy (Wielkanocy), ponieważ w kontekście Paschy Chrystusa widzi wszystko. Chrzest Chrystusa jest zapowiedzią Jego ukrzyżowania i zejścia do Hadesu.
05 stycznia 2020, przygotował Michał Diemianiuk

Wybrana hymnografia święta Bożego Narodzenia

"Narodzenie Twoje, Chryste Boże nasz, zajaśniało światu światłością poznania, w niej bowiem służący gwiazdom przez gwiazdę zostali nauczeni kłaniać się Tobie, Słońcu Sprawiedliwości, i Ciebie poznawać, Wschód z wysoka, Panie, chwała Tobie. "
04 stycznia 2020, przygotował Michał Diemianiuk

Wybrana hymnografia niedzieli przed Bożym Narodzeniem, Świętych Ojców

"Wesel się, Betlejem, i ty, Eufrato, przygotuj się, bowiem Bogurodzica przychodzi do groty, aby niewypowiedzianie urodzić Boga i złożyć Go w żłobie".
03 stycznia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Piątki z Modlitwą Pańską - Święć się Imię Twoje

Trzecia część rozważań o. Lawrence Farleya
02 stycznia 2020, tłum. Justyna Pikutin

O prawdziwej swobodzie, czyli jak nie zrazić dzieci do Boga

Nacisk, który stosujemy w stosunku do swoich dzieci, odsuwa je zarówno od nas, jak też od Boga. Jeśli wykrzywię obraz Boży w oczach dziecka, wyrządzę ogromną krzywdę jego duszy.
01 stycznia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Noworoczne myśli

Chrześcijaństwo jest wiarą nowych początków. Każdy dzień jest nową szansą, szansą na ponowną próbę. Wczorajsze niepowodzenia to tylko lekcje do wyciągnięcia wniosków.
31 grudnia 2019, tłum. Justyna Pikutin

Dziecko niesie Ojciec - słowo na Nowy Rok

Swojej przyszłości nie znamy, ale przygotowujemy ją dzisiaj; teraźniejszość jest naszym czasem. Ważne jest, aby wiedzieć, że opiekuje się nami dobry Ojciec.
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >>  >|