cerkiew.pl

Aktualności


21 grudnia 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Uroczystości ku czci patrona białostockiej Katedry św. Mikołaja

W dniach 18-19 grudnia w białostockiej Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy odbyły się uroczystości ku czci jej patrona. Świątecznym nabożeństwom całonocnego czuwania oraz Boskiej Liturgii przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Lubelski i Chełmski Abel.
21 grudnia 2016, tłum. Anna Kindziuk

Kto potrzebuje świąt Bożego Narodzenia?

Refleksja amerykańskiego prawosławnego duchownego, Johna Parkera, odnośnie prezentów Bożonarodzeniowych i prawdziwego naśladownictwa św. Mikołaja.
20 grudnia 2016, o. Paweł Cecha

Zimowe przyjemności

Zapraszamy do lektury felietonu o. Pawła Cechy z cyklu "Zapiski z zachodu Europy", który będzie ukazywał się na naszej stronie co dwa tygodnie.
18 grudnia 2016, tłum. Stefan Dmitruk

Metropolita Włodzimierz (Sabodan): Kazanie w dzień św. Mikołaja

Kazanie metropolity kijowskiego i całej Ukrainy Włodzimierza (Sabodana) z okazji święta ku czci św. Mikołaja Cudotwórcy wygłoszone 19 grudnia 2004 r.
18 grudnia 2016, Szymon Opolski

Boratyniec Ruski: dzieci przygotowały ozdoby choinkowe

W dniu pamięci św. męcz. Barbary, 17 grudnia, o godz. 14.00 w sali parafialnej w Boratyńcu Ruskim zebrało się trzydzieścioro troje dzieci aby pod okiem proboszcza, o. Andrzeja Opolskiego i matuszki Krystyny przygotować ozdoby świąteczne.Tego rodzaju spotkania stały się już tradycją w Boratyńcu Ruskim.
17 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Wiara, dziewictwo, prezent – metropolita Góry Liban Jerzy (Khodr) na Niedzielę Ojców

Przedstawiamy Państwu kazanie znanego arabskiego teologa prawosławnego na ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem, zwaną Niedzielą Ojców.
17 grudnia 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju

15 grudnia 2016 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla – prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich”.
17 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: architektura i sztuka sakralna pogranicza (wideo)

W ramach naszego cyklu prezentujemy nagranie z wykładu prof. Jerzego Uścinowicza pt. "Ekumenizm stosowany w architekturze i sztuce sakralnej pogranicza".
16 grudnia 2016, Patryk Miżołemski

Stargard: VI Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej

Już po raz szósty, 26 listopada 2016 roku, w stargardzkiej cerkwi rozbrzmiewał śpiew pieśni liturgicznych i paraliturgicznych. W przeglądzie Pieśni wzięły udział chóry z Polski i z zagranicy.
15 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Służba dla Chrystusa

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do naszego życiowego powołania - służby bliźnim.
|<  <<  <  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88    >  >>  >|