cerkiew.pl

Aktualności

29 grudnia 2016, tłum. Natalia Walicka

Dar mowy

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina o tym, z jaką ostrożnością powinniśmy korzystać z daru mowy.
28 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Boże Narodzenie na świecie (nowy styl)

Fragmenty listów świątecznych zwierzchników Cerkwi lokalnych, zdjęcia oraz nagrania video z prawosławnych obchodów Bożego Narodzenia w różnych częściach świata.
27 grudnia 2016, Izabela Łukaszuk

Świąteczna Zbiórka Żywności w Białymstoku

W dniach 16-18 grudnia w sieci sklepów PSS Społem w Białymstoku po raz kolejny odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
26 grudnia 2016, Adam Matyszczyk

Pogoda sprzyja budowie. Kolejne etapy wznoszenia augustowskiej cerkwi

18 września 2015 r. arcybiskup białostocki i gdański Jakub zatwierdził projekt budowy nowej cerkwi w Augustowie. Projekt architekta z Białegostoku pana Mirosława Siemionowa, zawiera elementy współczesnej architektury, a cerkiew po wybudowaniu będzie poświęcona Augustowskiej Ikonie Matki Bożej.
25 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Żłób czy grób? – metropolita Aleppo Paweł (Jazidżi) na Boże Narodzenie

Przedstawiamy Państwu kazanie na święto Narodzenia Chrystusa metropolity Aleppo Pawła - porwanego w kwietniu 2013 roku przez rebeliantów, autorytetu duchowego bliskowschodniego prawosławia. Pamiętajmy w swych modlitwach o Syryjczykach, którzy mimo trudnej sytuacji gromadzą się w tych dniach w cerkwiach, by spotykać i wysławiać Nowonarodzonego Chrystusa.
24 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Kolęda bizantyjska „Odwieczny Bóg”

W Wigilię Bożego Narodzenia (nowy styl) przedstawiamy Czytelnikom polskie tłumaczenie i różnojęzyczne nagrania najsłynniejszej bizantyjskiej kolędy.
23 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: Sztuka nauką wrażliwości - poezja D.Sobola i K.Sawczuk (cz.1)

W ramach naszego cyklu prezentujemy rozważania na temat roli sztuki w rozwoju dziecka oraz jak wpływa na tę kwestię kontakt z religią. W drugiej części przedstawimy sylwetki i wiersze młodych poetów - Katarzyny Sawczuk i Dominika Sobola.
23 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Raduj się, Święty Krzyżu! – Boże Narodzenie jako Zimowa Pascha (felieton)

Refleksja o ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem i samym święcie jako praobrazie Wielkiego Tygodnia i Paschy, a za tym smutku i głębokiej radości które powinny towarzyszyć nam w tym czasie, w opozycji do powierzchownego szczęścia mijającego już w pierwszy czy drugi dzień Świąt.
23 grudnia 2016, Ks. Mirosław Lewczak

Budowa świątyni Hagia Sophia w Warszawie – stan bieżący

Rozpoczęta rok temu budowa nowej warszawskiej świątyni, osiąga właściwą formę architektoniczną.
22 grudnia 2016, Ks. prot. Adam Weremijewicz

Chełm: dekanalne rekolekcje duchowieństwa

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, 17 grudnia (sobota) w dzień wspomnienia liturgicznego św. Męczennicy Barbary odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu chełmskiego w Żeńskim Domu Zakonnym św. Mikołaja Cudotwórcy w Holeszowie.
|<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >  >>  >|