cerkiew.pl

Aktualności

15 października 2016, ks. Jarosław Szczur

Święto Opieki Matki Bożej w Turkowicach

14 października br. miały miejsce uroczystości liturgiczne ku czci święta Opieki Matki Bożej w żeńskim monasterze w Turkowicach. Jak co roku, do serca duchowości prawosławnego ludu Chełmszczyzny przybyli liczni wierni z Polski i z Ukrainy.
14 października 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Wizyta minister Małgorzaty Sadurskiej w centrum diecezjalnym w Lublinie

W czwartkowe popołudnie 13 października br. rezydencję prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego odwiedziła pani minister Małgorzata Sadurska – szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
12 października 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Uroczystości ku czci św. Romana w Zamościu

8 października 2016 r. odbyły się uroczystości ku czci św. Romana Wyznawcy w Zamościu. Owe Święto, tradycyjnie już połączone było z inauguracją roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.
12 października 2016, ks. Ignacy Szwec

Parafialne święto w Nowoberezowie

W dniu 9 października Cerkiew prawosławna celebruje pamięć Św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa. Święty ten jest szczególnie czczony w jednej z dwóch cerkwi w Nowoberezowie.
12 października 2016, Marcin Abijski

Starożytny kondakion św. Romana Melodosa w Bielsku Podlaskim

W ramach projektu Cresta-Prolog, 14 października w Bielsku Podlaskim zostanie zaśpiewany kondakion św. Romana Melodosa w języku polskim. To pierwsze takie wykonanie w Polsce.
12 października 2016, ks. Andrzej Żukowicki

Świętego Jana Teologa w Orli

Po cerkwi zamkowej św. Jana Teologa nie pozostały nawet fundamenty, jednak wierni nadal licznie przybywają wiosną oraz jesienią do cerkwi świętego Archanioła Michała w Orli, by pomodlić się i pokłonić ikonie św. Jana Teologa. W tym roku uroczystości zbiegły się z jubileuszem ks. Anatola Tokajuka.
11 października 2016, tłum. Justyna Pikutin

Źródło radości

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", który odnosi się do historii nawróconego dworzanina opisanej w Dziejach Apostolskich.
11 października 2016, o. Włodzimierz Misijuk

Ruszają spotkania Bractwa Studenckiego w Białymstoku

W najbliższą środę 12 października odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie białostockiego Bractwa Studenckiego.
11 października 2016, o. Marek Ławreszuk

Inauguracja studiów podyplomowych "Teologia prawosławna i ikonografia"

7 października br. odbyła się inauguracja studiów podyplomowych "Teologia prawosławna i ikonografia". Słuchacze studiów spotkali się z gronem wykładowców w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku, gdzie uczestniczyli we wspólnej modlitwie przed relikwiami św. męczennika Gabriela.
11 października 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Dąbrowie Białostockiej

W minioną niedzielę, "małą Paschę" obchodzili parafianie w Dąbrowie Białostockiej. Mimo ponurej, wietrznej pogody do świątyni ściągnęły rzesze wiernych i niemal wszyscy duchowni okręgu sokólskiego, by w modlitewny sposób wspomnieć św. ewagnelistę Jana.
|<  <<  <  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240    >  >>  >|