cerkiew.pl

Aktualności

15 sierpnia 2016, Grzegorz Szmyga

Biegnę dla Marty

16 sierpnia 2016 r. o godz. 3:00 nad ranem Piotr Sawczuk wyruszy z Białegostoku i pobiegnie na Świętą Górę Grabarkę dla Marty Szwonder, która marzy o tym, by móc samodzielnie chodzić. Ma do przebycia ponad 100 km.
15 sierpnia 2016, ks. Łukasz Godun

Nowy kapłan naszej Cerkwi

Podczas Świętej Liturgii w sobotę 13 sierpnia br., Jego Eminencja, metropolita Sawa udzielił sakramentu kapłaństwa diakonowi Rafałowi Wawreniukowi.
14 sierpnia 2016, Anna Czerewacka

Zmarła siostra Eufrazja (Zinkiewicz)

14 sierpnia na Grabarce zmarła siostra Eufrazja (Ewa) Zinkiewicz. Przez wiele lat pracowała w Warszawie, służąc w codziennym życiu domu metropolitalnego przy metropolicie Sawie. Była pogodną, ciepłą osobą, zawsze służącą radą i modlitwą.
14 sierpnia 2016, lektor Piotr Nierodzik

Uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej

W dniach 9-10 sierpnia w Monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu odbyły się uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej.
14 sierpnia 2016, Adrian Dubicki

Dzień św. Pantelejmona w Siemianówce

9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. wielkiego męczennika i uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej tamtejszej parafii.
14 sierpnia 2016, Marta Lemiesz

BMP z Orli z wizytą na południu Polski

W dniach 24-30 lipca 2016 r., z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii pw. św. Archanioła Michała w Orli zorganizowała pielgrzymkę do południowo-zachodnich terenów Polski.
13 sierpnia 2016, ks. Wadim Sztembuski

Uroczystości ku czci św. Matki Angeliny w monasterze Kruszedol w Wojwodinie

Na zaproszenie biskupa sremskiego i karlowackiego Bazylego arcybiskup lubelski i chełmski Abel uczestniczył w uroczystościach ku czci św. Matki Angeliny w historycznym monasterze z XV w. w Kruszedol.
12 sierpnia 2016, Dominika Kovačević

Pielgrzymowanie – krzyż, dynamizm, spotkania, środek (felieton)

Miesiąc sierpień to szczególny czas dla pielgrzymowania; wiele pielgrzymek z różnych części naszego kraju wyrusza na uroczystości Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce. W związku z tym przedstawiamy Państwu refleksję o pielgrzymowaniu.
11 sierpnia 2016, ks. Marek Waszczuk

Święto parafialne św. Wielkiego Męczennika Pantelejmona w Kopytowie

Jak co roku, od poświęcenia cerkwi w dniu 9 sierpnia 1998 r w Kopytowie ok. Kodnia świętujemy pamięć św. Wielkiego Męczennika Pantelejmona. Tegorocznej świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył arcybiskup lubelski i chełmski Abel, któremu asystowało dziesięciu duchownych. Miejscowy chór parafialny wspomogła p. Natalia Iwaniuk, psalmistka pobliskiej parafii w Kobylanach.
11 sierpnia 2016, Natalia Dawidiuk

W Jacznie odbył się kolejny obóz wypoczynkowy dla dzieci

Co roku BMP DB-G organizuje w Jacznie obóz dla dzieci. Tego lata wzięło w nim udział wielu młodych ludzi. Podczas wyjazdu nie zabrakło zabaw, gier, ale też modlitwy i pracy na rzecz Cerkwi.
|<  <<  <  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199    >  >>  >|