cerkiew.pl

XIV Modlitewne Spotkanie Studentów na św. Górze Grabarce

Klasztor Prawosławny św.św. Marty i Marii, 11-13.10.2019

Studenckie wakacje powoli dobiegają końca i niedługo nadejdzie czas, aby wrócić do szarej rzeczywistości, z którą będziemy się mierzyć na naszych uczelniach.

Jednakże zanim na dobre rozkręci się życie studenckie, BMP w Polsce chciałoby Was – studentów – serdecznie zaprosić na Modlitewne Spotkanie, które będzie miało miejsce na św. Górze Grabarce w dniach 11-13.X.2019 r.

Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję spotkać osoby z całej Polski, co pozwoli na wymianę doświadczeń związanych ze studiowaniem. Na pewno takie wskazówki przydadzą się Wam i pozwolą łatwiej przebrnąć przez rok akademicki. Na pewno będzie to okazja do poznania nowych znajomych, z którymi będzie się uczyć na jednej uczelni, a bez przyjazdu tutaj nie wiedzielibyście nawet o ich istnieniu.

To wydarzenie pozwoli Wam również zadać pytania skierowane do duchownych, którzy będą nam towarzyszyć przez całe wydarzenie. Warto więc przygotować się wcześniej, aby mieć już zapisaną całą kartkę. Na pewno żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

Spotkanie to również możliwość pracy na rzecz monasteru, która bardzo zbliża do siebie ludzi.

Na Grabarce jak nigdzie indziej będziecie mieli okazję wyciszyć się i nabrać sił duchowych, biorąc udział w nabożeństwach. To także okazja, aby pomodlić się za pomyślność w nadchodzącym roku akademickim.

W tym roku będziemy mieli okazję gościć Tomasza Jakimiuka, który prowadzi blog podróżniczy ,,Jak To Daleko”.

To, co napiszę jest namiastką tego, kim jestem. Jednak rzuci Ci światło, z jakim człowiekiem i osobowością masz do czynienia. Jestem twórcą internetowym – blogerem i podróżnikiem z Podlasia. Kiedyś chciałem dojechać z Podlasia do Maroka, zrobiłem to autostopem. Później pomyślałem, że spoko by było dostać się do Ameryki Południowej. Nie zrobiłem tego… Znaczy się zrobiłem. Przepłynąłem Atlantyk jachtem, jednak wylądowałem na Karaibach, Bahamach i finalnie dotarłem do Meksyku, a to Ameryka Północna – jak wiesz, a nie Południowa. Później pojawiła się hulajnoga, która urozmaiciła autostop. Pomyślałem, że z Podlasia ruszę do Chin. I jak myślisz, co zrobiłem? No pojechałem! Wróciłem, uśmiechnięty i cały. Wymyśliłem kolejną wyprawę do Pakistanu – lądem z Podlasia, a co! Co zrobiłem? Wziąłem hulajnogę, wyciągnąłem kciuka i pojechałem.
,,Co zrobiłem, że tu jestem?” jaktodaleko.pl

Tomasz odbył w tym roku podróż po Afryce. Swoją przygodę rozpoczął od lotu do Izraela, skąd wyruszył hulajnogą oraz autostopem na południe, aż do RPA. Jeśli chcecie posłuchać na żywo przygód, który przytrafiły się Tomkowi podczas jego podróży, zapraszajcie znajomych i przybywajcie licznie na nasze wydarzenie.

Program wydarzenia oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie http://BMP.cerkiew.pl/

Zapraszamy również na nasz profil na facebook'u, aby być na bieżąco.
 

*Program wydarzenia:
Piątek – 11 października
17:00 – Wieczernia (Sakrament Spowiedzi)
20:00 – Kolacja
20:30 – Wieczór integracyjny

Sobota – 12 października
9:00 – Boska Liturgia (Sakrament Eucharystii)
10:30 – Śniadanie
11:00 – Prace na rzecz monasteru
13:30 – Obiad
14:00 – Spotkanie z Biskupem
15:15 – Spotkanie z Tomaszem Jakimiukiem
17:00 – Całonocne Czuwanie (Sakrament Spowiedzi)
20:00 – Kolacja
20:30 – Wieczorne refleksje

Niedziela – 13 października
9:30 – Czasy
10:00 – Boska Liturgia (Sakrament Eucharystii)
11:30 – Obiad
12:00 – Podsumowanie i zakończenie spotkania
*Program może ulec zmianie, o czym zostaniecie poinformowani mailowo oraz poprzez wpis na wydarzeniu.

Koordynator Paweł Turczyński
bmp.zcentralny@gmail.com
780 049 075