cerkiew.pl

XXVIII Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Jabłecznej

Białystok, Jabłeczna, 15-23.06.2019

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, 15 czerwca 2019 r. po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka z Białegostoku do monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na Lubelszczyźnie, by 24 i 25 czerwca wziąć udział w corocznych uroczystościach ku czci św. Onufrego.

Pielgrzymka rozpoczyna się 15 czerwca 2019 r. (sobota)
7:30 – zapisy
8:00 – Boska Liturgia
10:00 – wymarsz pielgrzymki

Każdego pielgrzyma obowiązuje odpowiedni strój:
Dziewczęta: długa spódnica, zakryta głowa i ramiona
Chłopcy: długie spodnie, zakryte ramiona

Koszt: 40 zł (koszty organizacyjne, ubezpieczenie, transport bagażu).

Należy zabrać: śpiwór, karimatę, „Bohohłaśnik".

Tej cudownej atmosfery, która panuje podczas pielgrzymki, nie sposób opisać słowami. Tylko poprzez uczestnictwo w pielgrzymce można poczuć ten wyjątkowy klimat. Zapraszamy!

Organizator:
Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce
ul. św. Mikołaja 3 15-420 Białystok
tel. 85 742 65 28
bmp.zcentralny@gmail.com
www.bmp.cerkiew.pl

Bieżące informacje: www.facebook.com/BractwoMlodziezyPrawoslawnej/

Trasa pielgrzymki z Białegostoku do Jabłecznej 2019 r.:

I ETAP 15 CZERWCA BIAŁYSTOK- ZABŁUDÓW- PAWŁY (Sobota)
7 30 – Zapisy uczestników.
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi pw. Św. Proroka Eliasza w Białymstoku.
10 00 – Wymarsz w kierunku Zwierek.
12 00 – – Postój w monasterze w Zwierkach.
12 20 – Wymarsz w kierunku Zabłudowa.
13 30 – Postój w cerkwi Zaśnięcia NMP w Zabłudowie - obiad i odpoczynek.
15 00 – Wymarsz w kierunku Pawłów.
17 00 – Nocleg w Pawłach.

II ETAP 16 CZERWCA – PAWŁY– KLEJNIKI– CZYŻE (Niedziela)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Pawłach.
10 00 – Wymarsz w kierunku Ciełuszek.
11 30 – – Przejście przez kładkę między Ciełuszkami a Koźlikami.
12 00 – Postój przy cerkwi w Koźlikach.
12 30 – Wyjście w kierunku Klejnik
14 30 – Postój w cerkwi w Klejnikach - obiad i odpoczynek.
16 00 – Wyjście w kierunku Czyż.
17 30 – Nocleg w Czyżach.

III ETAP 17 CZERWCA – CZYŻE – STARY KORNIN– DUBICZE CERKIEWNE (Poniedziałek)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Czyżach
10 00 – Wymarsz w kierunku Starego Kornina
13 00 – Postój w cerkwi w Starym Korninie - obiad i odpoczynek.
15 00 – Wymarsz w kierunku Dubicz Cerkiewnych.
16 30 – Nocleg w Dubiczach Cerkiewnych.

IV ETAP 18 CZERWCA - DUBICZE CERKIEWNE – SAKI – MILEJCZYCE (Wtorek)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Dubiczach Cerkiewnych
10 00 – Wymarsz w kierunku Sak.
12 00 – Postój w monasterze w Sakach - obiad i odpoczynek.
13 00 – Wymarsz w kierunku Dasz.
15 30 – Postój w Daszach.
16 00 – Wymarsz w kierunku Milejczyc.
18 00 – Nocleg w Milejczycach.

V ETAP 19 CZERWCA - MILEJCZYCE– GRABARKA - MIELNIK (Środa)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Milejczycach.
10 00 – Wymarsz w kierunku wsi Żerczyce.
11 20 – Postój w cerkwi w Żerczycach.
11 40 – Wymarsz w kierunku Św. Góry Grabarki.
14 00 – Postój w monasterze na Św. Górze Grabarce - obiad i odpoczynek.
15 00 – Wymarsz w kierunku Mielnika.
17 30 – Nocleg w Mielniku.

VI ETAP 20 CZERWCA - MIELNIK- JANÓW PODLASKI (Czwartek)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Mielniku.
10 00 – Wymarsz w kierunku Niemirowa.
12 30 – Przeprawa przez Bug i postój w Gnojnie - obiad i odpoczynek.
14 00 – Wymarsz w kierunku Janowa Podlaskiego.
17 30 – Nocleg w Janowie Podlaskim.

VII ETAP 21 CZERWCA - JANÓW PODLASKI - TERESPOL (Piątek)
7 30 – Modlitwy poranne.
8 30 – Wymarsz w kierunku Terespola.
18 00 – Nocleg w Terespolu.

VIII ETAP 22 CZERWCA - TERESPOL– KOSTOMŁOTY – KODEŃ (Sobota)
8 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Terespolu.
10 00 – Wymarsz w kierunku Kostomłotów.
13 30 – Postój w monasterze w Kostomłotach - obiad i odpoczynek.
15 00 – Wymarsz w kierunku Kodnia.
18 00 – Nocleg w Kodniu.

IX ETAP 23 CZERWCA - KODEŃ – JABŁECZNA (Niedziela)
10 00 – Boska Liturgia w cerkwi w Kodniu.
12 00 – Wymarsz w kierunku Jabłecznej.
16 00 – Molebień w monasterze w Jabłecznej.
24-25 CZERWCA + pobyt w Monasterze św. Onufrego w Jabłecznej + Święto

*Trasa może ulec niewielkim zmianom