cerkiew.pl

III Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych

Nowoberezowo, cerkiew ap. i ew. Jana Teologa, 29.09.2018, g. 16:00

29 września o godz. 16.00, w cerkwi św. ap. i ew. Jana Teologa w Nowoberezowie odbędzie się III Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych.

Niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest ochrona od zapomnienia piękna śpiewów paraliturgicznych związanych z wiarą prawosławną. Poprzez wieczór chórów organizatorzy starają się szerzyć tradycję i kulturę regionu oraz integrować społeczności wiejskie.

W tegorocznej edycji udziałe weźmie 8 chórów parafialnych: Boćki, Narewka, Szczyty-Dzięciołowo, Stary Kornin, Dubicze Cerkiewne, Dubiny, Orzeszkowo i Nowoberezowo.

Wydarzenie "Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych" odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. Prawosławny Serwis Internetowy Cerkiew.pl

Organizatorami III Wieczoru Wiejskich Chórów Parafialnych  są: Wójt Gminy Hajnówka, Radna Gminy Okręgu Nowoberezowo oraz Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie.

Zachęcamy do śledzenia strony III Wieczoru Wiejskich Chórów Parafialnych.

Relacje z II Wieczoru Wiejskich Chórów Parafialnych, który odbył się 30 września 2017 r.:

- na profilu facebook Prawosławnego Serwisu Internetowego Cerkiew.pl prowadzona była transmisja na żywo, którą można obejrzeć tutaj.
-  fotograficzna relacja z tego wydarzenia, którą można obejrzeć tutaj.
-  materiał filmowy znajduje się na kanale nowoberezowskiej parafii w serwisie You Tube
- o wieczorze w radiu Orthodoxia - tutaj
- o wieczorze w radiu Racja - tutaj