cerkiew.pl

Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina - Dzień III

Cerkiew Katedralna pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ul. Ruska 15, 21.05.2017, g. 09:00,

„Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina” to trzydniowy festiwal, którego II edycja odbędzie się w dniach 19 – 21 maja 2017 roku (piątek – niedziela) w Lublinie. Analogicznie do I edycji w roku poprzednim każdego dnia zostanie zaprezentowane wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina z innej perspektywy:

ŚPIEW to motyw przewodni trzeciego dnia festiwalu w niedzielę 21 maja 2017 r. Od 9.00 do 20.00 będą miały miejsce trzy wydarzenia, które odbędą się w dwóch różnych lokalizacjach.

Temat wiodący trzeciego dnia festiwalu to:
Wsłuchać się w wyciszający śpiew wschodniego chrześcijaństwa


A oto porządek festiwalu śpiewu cerkiewnego w niedzielę 21 maja 2017 roku.

Boska Liturgia
W czasie Boskiej Liturgii w Cerkwi Katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie, która rozpocznie się o godz. 9.00, oprawę muzyczną stworzą:

w rycie tradycyjnym – Męski Chór „Cantus Serdicus” z Sofii (Bułgaria)
w rycie współczesnym – Chór Lubelskiej Katedry Prawosławnej.

Warsztaty wokalne

Liturgiczny śpiew wschodniochrześcijański – pod takim tytułem po zakończeniu Boskiej Liturgii (ok. godz. 11.30) w Centrum Diecezjalnym przy cerkwi katedralnej rozpocznie się wykład i warsztaty dr Marcina Abijskiego, dotyczące śpiewu cerkiewnego.

Koncert galowy
Wieczorem o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbędzie się uroczysty koncert galowy z udziałem dwóch renomowanych wykonawców:

Chóru Katedry Prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie pod dyrekcją Andrzeja Boubleja
Męskiego Chóru Kameralnego „Cantus Serdicus” z Sofii (Bułgaria) pod dyrekcją Stoyana Malinova.


Szanowni Państwo, miło Was będzie gościć na festiwalowych wydarzeniach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w wykładach i warsztatach ze śpiewu liturgicznego w Centrum Diecezjalnym w niedzielę 21 maja. Prosimy o kontakt emailem: info@likp.pl, bądź telefoniczny: 607 044 655.

Strona Festiwalu

Wydarzenie na Facebook