cerkiew.pl

Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina - Dzień II

Centrum Diecezji Lubelsko-Chełmskiej w Lublinie, ul. Ruska 15, 20.05.2017, g. 10:00,

„Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina” to trzydniowy festiwal, którego II edycja odbędzie się w dniach 19 – 21 maja 2017 roku (piątek – niedziela) w Lublinie. Analogicznie do I edycji w roku poprzednim każdego dnia zostanie zaprezentowane wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina z innej perspektywy:

OBRAZ to leitmotiv drugiego dnia festiwalu w sobotę 20 maja 2017 roku. Wszystkie wydarzenia odbędą się w godzinach 10.00 – 17.00 w Centrum Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

Temat wiodący drugiego dnia to:

Uchwycić oraz utrwalić piękno sztuki i architektury wschodniosłowiańskiej w Lublinie - Wykłady fotograficzne

Pierwszą część zajęć, czyli wykłady, które poprowadzą doświadczeni fotograficy Aleksander Wasyluk i Tadeusz Żaczek, związani z portalem www.orthphoto.net, odbędą się w godzinach 10.00-13.00:

Kompozycja w fotografii obiektów sakralnych
Fotografia ikon, utensyliów, wnętrz itd. (technika panoramy 3D oraz HDR).


Warsztaty fotograficzne
Następnie po zakończeniu wykładów i przerwie na lunch (ok. 13.00 – 16.00) odbędą się zajęcia warsztatowe w plenerze w trzech grupach, prowadzone przez zespół www.orthphoto.net:

Tadeusz Żaczek – techniki tradycyjne, fotografia analogowa, tzw. wielki format
Aleksander Wasyluk – fotografia cyfrowa
Tomasz Grześ, Adrian Kazimiruk – cyfrowa panorama 3D.


Ewaluacja prac
Ostatnim etapem zajęć drugiego dnia festiwalu będzie ewaluacja fotografii zrobionych przez uczestników warsztatów (16.00 – 17.00).


Szanowni Państwo, miło Was będzie gościć na festiwalowych wydarzeniach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w wykładach i warsztatach fotograficznych w Centrum Diecezjalnym w sobotę 20 maja. Prosimy o kontakt emailem: info@likp.pl, bądź telefoniczny: 607 044 655.

Strona Festiwalu
Wydarzenie na Facebook