cerkiew.pl

„Salon Wzajemnego Szacunku” z o. Marcinem Wirkowskim

Wrocław, ul. św. Antoniego 30, 19.12.2018, g. 19:00,

W środę 19 grudnia o 19:00, w sali przy parafii rzymskokatolickiej św. Mikołaja przy ul. św. Antoniego 30, z publicznością spotka się ojciec paulin Marcin Wirkowski z Klasztoru Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika we Wrocławiu – znawca m.in. tradycji żydowskiej, w tym chasydyzmu i frankizmu. Swoją posługę duszpasterską pełnił dwukrotnie na Ukrainie, gdzie w sumie spędził osiem lat. Przez sześć lat był także przełożonym i proboszczem na Łotwie. Przez pięć lat z zamiłowania studiował jężyk hebrajski, a Torę jako cześć Tanahu – św. Biblii - zgłębia regularnie do dzisiaj.

W rozmowie z Jerzym Kichlerem poruszy temat „Zbawienie bierze początek od Żydów”. To bardzo dobra okazja, by trochę zwolnić przed świętami i wziąć udział w ciekawej dyskusji. Wstęp wolny.

Organizatorem „Salonu Wzajemnego Szacunku” jest Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”.

W 2018 roku w ramach cyklu „Salon Wzajemnego Szacunku” od początku listopada do 19 grudnia odbędzie się łącznie 5 spotkań. Udział w nich wzięli: dr Dawid Ślusarczyk, red. Konstaty Gebert, Maciej Łagiewski, Anna Szpakowska-Kujawska oraz – gość tego tygodnia – ojciec Marcin Wirkowski. Rozmowy prowadzili: Jerzy Kichler, Janusz Witt i Karolina Tomczak.

Szczegóły na stronie www.fundacja4wyznan.pl.