cerkiew.pl

Pielgrzymka do Rosji. Pskov-Pieczory

2019-09-03

PIELGRZYMKA DO ROSJI.
PSKOV-PIECZORY
31.10-4.11.2019

1 dzień

Zbiórka przy Katedrze Metropolitarnej Marii Magdaleny w Warszawie. Nocny przejazd przez Litwę, Łotwę oraz Estonię do Pieczor (900 km). Przekroczenie granicy z Rosją.

2 dzień

Przyjazd do Pieczor. Zakwaterowanie.

Zwiedzanie monasteru. W miarę możliwości spotkanie z ihumenem monasteru, autorem książki „Nieświęci święci” – metropolitą Tichonem. Obiad. Z błogosławieństwa przełożonego monasteru – zwiedzanie „Uczynionych przez Boga jaskiń”, które pełnią rolę cmentarza monasterskiego. Przekazy mówią, że znajduje się tam około (albo i ponad) 10 tys. grobów, w tym również archimandryty Jana Krestiankina. 18:00 wieczorne nabożeństwo. Kolacja. Nocleg.

3 dzień

Poranna Boska Liturgia dla chętnych. Śniadanie. Wyjazd do Pskowa (50 km) – jednego z najstarszych miast Rosji, z bogatą historią i architekturą, monasterami i cerkwiami. Aż 10 cerkwi tego miasta z okresu XII-XIV w. zostało w tym roku wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie m.in. pskowskiego Kremla z Soborem Świętej Trójcy, Mirożskiego monasteru z XII wieku. Obiad w monasterze. Powrót do Pieczor. Wieczorne nabożeństwo. Kolacja, nocleg.

4 dzień

Boska Liturgia. Obiad.

Wyjazd do parku – muzeum Michajlowskoje (130 km), gdzie znajduje się Swiatogorski monaster Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy, założony z polecenia Iwana IV Groźnego w 1569 roku. To tu w 1566 roku objawiła się ikona Bogurodzicy Odigitria. Od XIX wieku to miejsce związane jest z wielkim rosyjskim poetą, autorem między innymi „Eugeniusza Oniegina”, „Borysa Godunowa” i właśnie tu, w tym monasterze,  pożegnał się z tym światem i jest pochowany.

Powrót do Pieczor. Kolacja pożegnalna. Nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną.

Przyjazd do Warszawy późnym wieczorem.

Cena 700 PLN obejmuje:

Zakwaterowanie w domu pielgrzyma monasteru Pskowsko-Pieczerskiego
Wyżywienie monasterskie zgodnie z programem
Przejazd komfortowym autokarem
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

kosztu uzyskania wizy do Rosji: opłaty konsularnej oraz kosztu centrum wizowego 150 PLN +25 EUR

Ważne: najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu

Zgłoszenia oraz wpłata zaliczki 400 PLN w terminie do 30.09.2019 r

Reszta płatna w dzień wyjazdu. Informacje pod telefonem 793037007

Zgłoszenia można dokonać w parafii prawosławnej p.w. św. Sofii Mądrości Bożej w Warszawie na ul. Puławskiej 568 lub przez email sdybizbanska@gmail.com

http://hagiasophia.waw.pl/ogloszenia/