cerkiew.pl

Wspólne dzieło 2020: Monaster w Turkowicach

2020-02-01

Drodzy Bracia i Siostry! W dniu święta Chrztu Pańskiego z błogosławieństwa J.E. Metropolity Sawy oraz wszystkich ordynariuszy diecezjalnych rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Wspólne dzieło” – zbierania funduszy na rzecz rozbudowy Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach.

Wiosną 2019 roku rozpoczęłyśmy budowę jedynej w świecie cerkiewki poświęconej naszej lokalnej świętej, Paraskiewie Turkowickiej oraz budynku domu monasterskiego z refektarzem i zapleczem dla pielgrzymów. W tym dużym przedsięwzięciu bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Do tej pory z ofiar wiernych zbieranych od początku otwarcia monasteru, czyli od 2008 roku oraz z „cegiełek” w postaci monasterskich wydawnictw (zwłaszcza książki „Nasza wiara od kuchni”) z Bożą pomocą udało się nam zbudować piwnicę i parter domu monasterskiego oraz ściany cerkiewki. Niestety, w chwili obecnej prace musiały zostać w znacznym stopniu wstrzymane, gdyż środki finansowe się wyczerpały. Aby sfinalizować budowę, potrzebujemy dość sporej sumy (budowa stanu surowego obydwu budynków to 450 tys. zł, natomiast koszt materiałów, instalacji i tynków to grubo ponad 2 miliony). Modlimy się i głęboko wierzymy, że z Bożym błogosławieństwem i Waszą, drodzy Bracia i Siostry, pomocą, uda się nam pomyślnie zakończyć budowę.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, a tym samym do wspólnego budowania turkowickiego monasteru. Wystarczy na otrzymanym w cerkwi lub od kapłanów (którzy wkrótce będą odwiedzać Wasze domy) informatorze wypełnić blankiet pocztowy, wpisując kwotę ofiary oraz imiona ofiarodawców i zanieść go na pocztę lub takiej samej wpłaty dokonać za pośrednictwem przelewu bankowego lub internetowego z dopiskiem „Wspólne dzieło” oraz imionami ofiarodawców.

Już dziś wszystkich, którzy zechcą wesprzeć „Wspólne dzieło 2020” zapewniamy o swoich modlitwach i zapraszamy do śledzenia przebiegu akcji na stronie turkowickiego monasteru na Facebooku oraz już niebawem na naszej stronie internetowej www.turkowice.pl.

O szczegółach akcji będziemy informować Państwa także za pośrednictwem magazynu „U źródeł wiary” w TVP Białystok oraz na antenie radia Orthodoxia - najnowsza audycja o monasterze i akcji „Wspólne dzieło”.

Za każdą wpłaconą kwotę z głębi serca wyrażamy Państwu swoją wdzięczność i serdeczne Spasi Gospodi! Niech Bóg szczodrze wynagrodzi każdego ofiarodawcę i błogosławi wszystkim w nowym roku!

Konto monasteru: PKO S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819, Monaster Opieki Matki Bożej, 22-546 Turkowice 133, e-mail: monaster.turkowice@gmail.com, tel. 519-803-932 oraz 502-659-828.