cerkiew.pl

Pielgrzymka na grecką wyspę Korfu - ostatnie wolne miejsca

2018-04-15

W dniach 5-12.05.2018 r. odbędzie się pielgrzymka na grecką wyspę Korfu ”Śladami Św. Spirydona i Święto Matki Bożej Kasiopitra”

Cena: 2250 zł (ostatnie wolne miejsca) i 190 euro

Plan pielgrzymki:

05.05.2018
– dzień przylotu, zakwaterowanie, czas wolny.

06.05.2018
- Kerkira (stolica Korfu): Święta Liturgia w cerkwi, gdzie znajdują się relikwie Świętego Spirydona.
- Zwiedzanie Kerkiry:
     • Monaster Świętych Jasona i Sasopitrasa – najstarszy monaster na wyspie, założony przez uczniów Apostoła Pawła, Jasona i Sasopitrasa.
     • Cerkiew Świętej Anny – Matki N.M.P.
     • Cerkiew Świętego Jana Chrzciciela – bardzo dużo świętych relikwii, m.in. cząstka z Krzyża Pańskiego.
     • Cerkiew Świętych Własisa i Teodory – katedra, w której znajdują się moszczy Św. Teodory, żony cesarza Teofila, która wbrew woli męża walczyła z ikonoklazmem.

07.05.2018
– czas na plażowanie i relaks, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

08.05.2018
- Święto Ikony Matki Bożej Kasiopitra w cerkwi w Kassiopi: Liturgia wraz greckimi lokalnymi tradycjami, w cerkwi gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Bożej uzdrawiającej dziecko ze ślepoty - nie ręką ludzką uczyniona. Pojawiła się na ścianie cerkwi w momencie, gdy Bogarodzica uzdrawiała chłopca Stefanosa.
- Czas wolny w Kassiopi – gdzie można podziwiać jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, przepiękne kolory wody oblewające białe marmurowe skały, a plaża posiada śnieżno-białe kamienie o średnicy ok. 2030 cm.
- Monaster Pantokrator – największy żeński monaster na wyspie, w którym mieszkają mniszki z całego świata, m.in. z Japonii, Ukrainy, Rosji. Mniszki robią naturalne kosmetyki, które są bardzo znane i cenione na wyspie i poza nią.
- Monaster Świętego Dymitra – który odwiedził Św. Paisjusz podczas wizyty na wyspie i zapytał się „Kto tu leży w grobie przed cerkwią, gdyż wyczuwam tu niezwykłą moc i ta osoba niedługo będzie kanonizowana w poczet świętych”. Jest to grób Starca Fieodolusa, który był duchownikiem monasteru i poprzez jego modlitwy działy się ogromne cuda.
- Monaster Kamarela – jest to żeński monaster położony w przepięknym ogrodzie z ruinami starożytnej cerkwi. Mniszki produkują tu oliwę z oliwek, która została najwyższą ocenę (ze wszystkich oliw) na międzynarodowym prestiżowym konkursie w Szwajcarii.
- Cape Drastis – przylądek, z którego rozciąga się przepiękny widok na Albanię oraz można podziwiać „poszarpane” przez fale skały wpadające do turkusowego morza. Jest to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na wyspie.

09.05.2018
- Vlacherna – cerkiew gdzie znajduje się ikonostas, którego ikonopiscy, konserwatorzy nie mogą odnowić, gdyż żadne barwniki nie pozostają na ikonach.
- Monaster Kassopitras – z cudowną ikoną Bogarodzicy i rękodziełami św. Paisjusza oraz krzyżem, który nosił przy sercu. Relikwię tą Święty podarował ojcu Polikarpowi, który z jego błogosławieństwa przybył na wyspę i założył w/w monaster.
- Monaster św. Paraskiewy – gdzie znajduje się ręka Świętej męczennicy Paraskiewy z IVw., z której bije ciepło odczuwalne w momencie całowania relikwii.
- Paleokastriksa – monaster z cudowną ikoną Bogarodzicy oraz miejsce, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie z krystaliczną, turkusowo-niebieską wodą. Woda posiada właściwości uzdrawiające poprzez zawarte w niej srebro koloidalne. Czas wolny na plażowanie.
- Taras widokowy na zatokę Paleokastriksa, która jest w kształcie serca, widok unikatowy i niepowtarzalny.

10-12.05.2018 – czas wolny, możliwość skorzystania z bogatego programu animacyjnego w hotelu, kąpieli w morzu i w basenie, wycieczek fakultatywnych oraz możliwość pojechania do stolicy wyspy Kerkiry (koszt biletu autobusowego z hotelu do Kerkiry w jedną stronę około 1,5 euro).

Wycieczki fakultatywne godne polecenia:

1. Albania: całodniowa wycieczka i wspaniała okazja, aby odwiedzić ten wciąż tajemniczy kraj. Zaokrętowanie na statek w porcie Korfu i rejs do Sarandy – słynnego wakacyjnego kurortu malowniczo położonego w zatoce. Przejazd autokarem do antycznego miasta Butrinti wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: antyczny amfiteatr, łaźnie rzymskie i pozostałości świątyń. Przejazd wzdłuż jeziora, które słynie z hodowli małży. Lunch i czas wolny w mieście Saranda. Cena – ok. 75 EUR (zawiera opłatę portową: 10 EUR, lunch – napoje płatne dodatkowo i bilety wstępu; wymagany paszport lub dowód osobisty).

2. Wyspy Paxos i Antypaxos - całodniowy rejs. Zgodnie z greckim mitem Paksos stworzył bóg morza Posejdon, odłupując trójzębem kraniec Korfu. Wypłynięcie z portu, podziwianie pięknych krajobrazów. Podpłynięcie do Błękitnych Grot ukrytych pod dzikimi klifami zachodniego wybrzeża. Wyspa Paksos oczarowuje zielenią, spokojem i uroczym portem Gajos. Dziewicza wyspa Antipaksos wywołuje skojarzenia z egzotycznymi krajobrazami wysp karaibskich. Bajeczne turkusowe i krystalicznie czyste wody u jej wybrzeży zachęcają do kąpieli. Piękne plenery fotograficzne i okazja do kąpieli w morzu dla całej rodziny. Cena – ok. 45 EUR.

Cena obejmuje: 7 noclegów w 4* hotelu; wyżywienie All Inclusive: śniadania, obiady, kolacje, przekąski między posiłkami, nieograniczona ilość napoi bezalkoholowych i alkoholowych lokalnych, w określonych godzinach przez hotel; bilety lotnicze: Warszawa – Kerkira (Korfu), Kerkira (Korfu) – Warszawa; opłaty lotniskowe; transfer: lotniskohotel, hotel-lotnisko; 3 dni objazdu po wyspie; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów objętych programem; nowoczesny autokar; ubezpieczenie; opiekę duchową, pilota i rezydenta hotelowego oraz przewodnika lokalnego.

Cena nie obejmuje: dopłaty do pokoju jednoosobowego; wydatków własnych; ubezpieczenia od chorób przewlekłych; dojazdu na lotnisko do Warszawy; wycieczek fakultatywnych. Kontakt: Julita Markiewicz-Mudź tel.: +48 790 363 631 julita_markiewicz@wp.pl

Cena pielgrzymki może ulec zmianie, ze względu na kurs euro, dolara, opłaty lotniskowe oraz zmienne ceny w biurach podróży. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy, gdyby nie było wystarczającej ilości chętnych. Pierwszeństwo w uczestnictwie pielgrzymki mają osoby, które zgłoszą się jak najwcześniej. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.