cerkiew.pl

Wesprzyj budowę Turkowickiego Monasteru

2019-04-05

Drodzy Bracia i Siostry!

Jak Wam wiadomo, z woli Bożej, dzięki Orędownictwu Przenajświętszej Bogurodzicy, naszej Opiekunki i Pocieszycielki i za sprawą modlitw i zaangażowania naszego Drogiego Arcypasterza, Władyki Arcybiskupa Abla, rozpoczęłyśmy prace związane z rozbudową Turkowickiego Monasteru.

Ten historyczny moment, kiedy z Bożą pomocą, po wielu latach trudu uzyskałyśmy pozwolenie na budowę cerkwi, niech będzie świadectwem niezbadanej ludzkim rozumem Bożej Opatrzności. 80 lat temu na tych ziemiach burzono cerkwie i nikomu się wówczas nie śniło, że prawosławne świątynie zaczną powstawać na nowo, na chwałę Bożą i ku radości wiernych.

Budowa cerkwi p.w. św. Wyznawczyni Paraskiewy, która swój mniszy żywot rozpoczynała w naszym monasterze na początku XX w., już postępuje. Zostały zalane fundamenty. 23 marca odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Przed nami budowa nowego monasterskiego domu.

W tym dobrym i błogosławionym dziele już pospieszyli nam ze swoją pomocą pierwsi ofiarodawcy. Cegłę na budowę cerkwi ofiarowali nam życzliwi, prawosławni właściciele Zakładów Ceramicznych w Lewkowie, a transport zadeklarowała sfinansować białostocka firma transportowaTrans PP, za co im serdecznie dziękujemy. Spasi Gospodi!

Zwracamy się z ogromną prośbą także i do Was, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie naszych inicjatyw na chwałę świętej Cerkwi Prawosławnej. Wierzymy, że szczodrość Waszych serc, miłujący człowieka Bóg wynagrodzi obfitością sił fizycznych i pełnią duchowej radości.

Będziemy wdzięczne za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. I każdego, kto wesprze rozbudowę Turkowickiego Monasteru, zapewniamy o swoich codziennych skromnych modlitwach przed Cudowną Ikoną Matki Bożej Turkowickiej i świętymi relikwiami naszej patronki, Prepodobnoispowiednicy Paraskiewy.
Spasi Was Gospodi!
Siostry Turkowickiego Monasteru.

Ofiary można kierować na nasz rachunek bankowy:
Pekao S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819,
Oddział w Hrubieszowie
Monaster Opieki Matki Bożej
22-546 Turkowice 133
NIP 919-178-96-92 REGON 060412316
tel. +48502659828
e-mail: monaster.turkowice@gmail.com