cerkiew.pl

Pielgrzymka do Rosji: Sankt-Petersburg - Walaam

2019-03-11

W imieniu organizatorów - parafii prawosławnej pw. św. Sofii – Mądrości Bożej w Warszawie zapraszamy do udziału w majowej pielgrzymce do Sankt-Petersburga i na Walaam.

Sankt-Petersburg - Walaam

30 kwietnia - 8 maja

1 dzień
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie.
Wylot do Sankt-Petersburga. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Dla chętnych wyjście na miasto lub przywitanie się z miastem ze statku na Newie.
Nocleg.

2 dzień
Śniadanie.
Spotkanie z przewodnikiem. Objazdowe zwiedzanie miasta ze szczególnym uwzględnieniem świątyń prawosławnych. Zobaczymy główne atrakcje Wenecji Północy: między innymi Newski prospekt, Plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Kazański Sobór, Ławrę Aleksandro-Newską oraz Admiralicję - dwa punkty, między którymi był budowany prospekt Newski, a przez błąd w wyliczeniach nie jest on dokładnie prosty. Odwiedzimy również cmentarz Smoleński, gdzie znajdują się relikwie patronki Sankt-Petersburga - Błogosławionej Ksenii.
Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie.
Zwiedzanie katedry Izaaka, Ermitażu oraz cerkwi Spasa-na Krwi, wybudowanej na miejscu próby zabójstwa cara Aleksandra II, gdzie znajduje się ponad 7 tys m2 mozaik, największa powierzchnia w Europe.
Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie.
Wyjazd do Peterhofu, aby się przejść przepięknymi alejkami Parku i zobaczyć najpiękniejszy w świecie i najbardziej królewski ze wszystkich królewskich parków świata. Przejazd do Kronsztadu, wyspy- twierdzy, znanej zarówno z wydarzeń rewolucyjnych, jak i wielkiego świętego cerkwi prawosławnej - Jana Kronsztadzkiego. Zwiedzanie Morskiego Soboru oraz mieszkania Jana Kronsztadzkiego. Obiadokolacja. Powrót do Petersburga. Nocleg.

5 dzień
Śniadanie.
Wyjazd do Puszkina, na zwiedzanie Pałacu Katarzyny wraz z bursztynową komnatą. Obiadokolacja. Powrót do Petersburga. Czas wolny na wejście do teatru (dla chętnych po wcześniejszym uprzedzeniu) lub przejażdżka stateczkiem, lub odwiedziny w muzeum Faberge – przepięknie odrestaurowany Pałac Szuwałowa na Fontance sam w sobie jest muzeum, a do tego wspaniała kolekcja, jedyna w swoim rodzaju rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności zaliczana jest do najciekawszych w Europie w tym również paschalna kolekcja jaj Faberge. Nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do Prioziorska. Przejście na statek i przepłynięcie po Jeziorze Ładożskim na wyspę Walaam - nazywaną często Athos Północy.
Jezioro Ładoga - to największe jezioro Europy, źródło wody pitnej dla Sankt-Petersburga oraz regionów dookoła, z praktycznie nietkniętą przyrodą oraz droga życia dla mieszkańców Leningradu w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Będzie to unikalna możliwość nie tylko zobaczenia pięknej karelskiej przyrody Rosji, ale również zapoznania się z tradycjami rosyjskiego prawosławia, posłuchania wspaniałego śpiewu mnichów Walaamu, czas białych nocy rosyjskich. Dla chętnych - uczestnictwo w nabożeństwach i życiu liturgicznym monasteru.
Kolacja. Nocleg.

7 dzień
Dzień na Walaamie. W tym dniu zwiedzimy zatokę Świętego Nikona, pustelnie Woskresieńską, przejedziemy trasą Nowy Jerusalem oraz wyjdziemy na najwyższy punkt wyspy - górę Eleon, skąd otwiera się niesamowity widok na całą wyspę z jej cerkwiami na tle przepięknej przyrody. I woda, woda, woda... Obiad. Kolacja. Nocleg.

8 dzień
Ciąg dalszy zwiedzania wyspy oraz okolic. Po obiedzie przepłynięcie statkiem do Priozerska i powrót do Petersburga.
Ostatnią pożegnalną noc w Petersburgu spędzimy obserwując podnoszenie mostów i zgodnie z tradycją wypijając pod nimi szampana na tle rodzących się Białych nocy. Nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wylot do Warszawy.

Cena 2780 PLN obejmuje:
Zakwaterowanie w hotelu 3* w Sankt-Petersburgu oraz w hotelu Igumenskaja na Walaame
Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem, na Walaame - wyżywienie monasterskie 3 razy dziennie.
Transfery oraz obsługa transportowa na realizację programu.
Usługi przewodników. 
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Obsługa polskojęzycznego pilota na całej trasie podróży.

Cena nie obejmuje:
Kosztu przelotu na trasie Warszawa - Sankt-Petersburg - Warszawa 1400 PLN na 01.03.2019 r. (koszt opłat lotniskowych może ulec zmianie)
Kosztu uzyskania wizy do Rosji: opłaty konsularnej oraz Centrum wizowego 150 PLN +25 EUR

Ważne: najpóźniej 25 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu

Zgłoszenia oraz wpłata zaliczki 1000 PLN w terminie do 20.03.2019 r.
Pozostałą kwotę należy wpłacić do 10.04.2019 r.

Informacje pod numerem telefonu: 793 037 007

Zgłoszenia można dokonać w parafii prawosławnej p.w. św. Sofii Mądrości Bożej na ul. Puławskiej 568 lub poprzez e-mail: sdybizbanska@gmail.com

Szczegóły na stronie parafii: http://hagiasophia.waw.pl/ogloszenia