cerkiew.pl

Otwarty nabór do Zespołu Wokalnego muzyka.cerkiew.pl

2017-10-01


Zespół wokalny muzyka.cerkiew.pl serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów muzyki cerkiewnej do wspólnej pracy w roku akademickim 2017/18.

Jeśli kochasz prawosławny śpiew liturgiczny, lubisz spędzać czas w miły i pożyteczny sposób, chciałbyś rozwijać swój talent wokalny w murach Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, częste nagrania muzyczne uważasz za pasjonującą przygodę, to jest to zaproszenie skierowane właśnie do Ciebie. Podczas odbywających się raz w tygodniu prób zespołu szczególną wagę przywiązuje się do zrozumienia treści śpiewanych tekstów i na tej podstawie buduje interpretację muzyczną. W swoich szeregach mamy zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów - nie musisz się więc obawiać, że nie podołasz.

Ważna jest jednak systematyczna praca. W najbliższym czasie będzie jej całkiem sporo, bo już w październiku zespół wystąpi na Charytatywnym Koncercie Muzyki Cerkiewnej organizowanym przez nasz serwis patronalny. W listopadzie przystąpimy do nagrania płyty z repertuarem wykonywanym na Festiwalu w Hajnówce, gdzie zajęliśmy III miejsce w kategorii chórów akademickich. Grudzień i styczeń to prawdopodobnie przygotowania do nowego wyzwania muzycznego oraz program kolędniczy. W lutym zaś ruszamy z przygotowaniami do wielkiego wydarzenia - wspólnego, łączonego koncertu z Chórem Towarzystwa Śpiewaczego Branko z Niszu w Serbii, podczas którego wykonamy fragmenty Liturgii Stefana Stojanovića Mokranjca.

Zapraszamy do kontaktu z nami przez profil na facebooku lub bezpośrednio z dyrygentem: milos17sr@wp.pl