cerkiew.pl

Haćki: choinka parafialna

Alina Korszak, 17 stycznia 2020

Choinka parafii prawosławnej świętych Piotra i Pawła w Rajsku.

12 stycznia w Ośrodku Kulturalno – Edukacyjnym w Haćkach (gm. Bielsk Podlaski) z inicjatywy Parafii Prawosławnej pw. św. Piotra i Pawła w Rajsku - ks. Jarosława Goduna po raz kolejny odbyła się Choinka Parafialna.

Impreza na dobre od kilku lat zagościła w kalendarzu życia naszej parafii i gromadzi coraz więcej dzieci,  rodziców i dziadków. W tym roku przygotowanych zostało niemal 60 paczek, dzięki dofinansowaniu ze Strony Urzędu Gminy Bielsk Podlaski.

Wspólna praca naszego proboszcza i rodziców uwieńczona została wspaniałym popołudniem. Można było posłuchać zaproszonych zespołów  - zespołu dziecięco - młodzieżowego ANIMATO Z Narwi, a także zespołu HRAMNYCI z Mińska na Białorusi. Odwiedził nas również św. Mikołaj wraz z pomocnikiem, który szczodrze obdarował dzieci prezentami. Aby jednak i rodzice z dziadkami mogli wspólnie wypić kawę i zjeść pyszne ciasto, które piekły wszystkie mamy, dziećmi zajęła się zaproszona pani animator.

Choinki Parafialne są jednym z wydarzeń pozwalających każdemu z nas na odrobinę przeżyć, które - mamy nadzieję - będą dzięki takiej inicjatywie pamiętały również nasze dzieci.