cerkiew.pl

Białystok: koncert kolęd

protodiakon Wiaczesław Perek, 13 stycznia 2020

W dniach 10 i 11 stycznia, w murach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1, odbyły się XXXVII Prawosławne Wieczory Kolęd. 9 stycznia przed publicznością zaprezentowały się: Chór dziecięcy parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku, Chór dziecięcy parafii św. św. Piotra i Pawła w Wasilkowie, Chór dziecięcy i chór młodzieżowy parafii Św. Ducha w Białymstoku, Chór dziecięcy parafii św. Jana Teologa w Białymstoku, Chór dziecięco-młodzieżowy i chór parafialny parafii św. Eliasza w Białymstoku, Chór Niepublicznej Szkoły im. św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Chór dziecięco-młodzieżowy parafii św. Pantelejmona w Białymstoku, Chór dziecięcy i chór parafialny parafii Hagia Sophia w Białymstoku, Chóry parafii św. Jerzego w Białymstoku dziecięcy i młodzieżowy, Kwintet rodzinny, Chór katedry Opieki Matki Bożej w Grodnie.

10 stycznia, również w murach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej, odbył się drugi koncert kolęd, podczas którego zaprezentowały się następujące chóry i zespoły wokalno - instrumentalne: Chór dziecięco-młodzieżowy parafii Hagia Sophia w Białymstoku, Chór katedry Opieki Matki Bożej w Grodna, Kwintet rodzinny, Zespół estradowy „Prymaki” z Michałowa, Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Chór Duchowieństwa Diecezji Białostocko – Gdańskiej.

Drugi koncert kolęd swą obecnością zaszczycili m.in.: marszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa – Błońska, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, rzymsko - katolicki metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda, posłowie na Sejm RP i posłowie do europarlamentu, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, konsul generalna Białorusi w Białymstoku Ałła Fedrovna, konsulowie honorowi Bułgarii, Rumunii i Mołdawii, rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ks. prof. Bogusław Milerski oraz rektorzy białostockich uczelni wyższych

Koncerty kolęd zorganizowane zostały przez Prawosławną Diecezję Białostocko - Gdańską, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Spotkania z kolędą tradycyjnie usłyszeć można było na żywo na antenie diecezjalnego Radia „Orthodoxia”.