cerkiew.pl

Puchły: Święto Opieki Matki Bożej

Łukasz Troc, 16 października 2019

W dniach 13-14 października br. parafia w Puchłach obchodziła swoje parafialne święto – Opieki Matki Bożej. Duchowni, parafianie, a przede wszystkim rzesza pielgrzymów przybyli, aby pokłonić się znajdującej się w miejscowej świątyni, cudotwórczej Ikonie Opieki Matki Bożej.

Świąteczne uroczystości rozpoczęły się całonocnym czuwaniem, w którym uczestniczyło dziesięciu duchownych i dwóch diakonów. Bezpośrednio po nim odczytano akatyst do Matki Bożej. Po godzinie dwudziestej trzeciej czytano akatyst za zmarłych. 14 października o godzinie pierwszej w nocy miała miejsce św. Liturgia sprawowana przez o. Dionizego wraz z proboszczem ks. Sławomirem Trocem. Podczas głównej św. Liturgii sprawowanej przez czterech duchownych, kazanie wygłosił ks. Leon Anchim (parafia Klejniki).

Na koniec odbyła się uroczysta procesja wokół świątyni, podczas której modlono się przy grobie byłych duchownych parafii. Obchody święta parafialnego zakończyły słowa ks. Sławomira Troca, który wyraził słowa podziękowania przybyłym duchownym oraz wiernym za tak liczne uczestnictwo w święcie.

Fotografie: Łukasz Troc