cerkiew.pl

Wyruszyła VII piesza pielgrzymka z Hajnówki do Poczajowa

Dawid Jakubowski, 25 lipca 2019

W dniu 21 lipca 2019 roku z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, z Parafii Prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Hajnówce wyruszyła VII Piesza Pielgrzymka Hajnówka – Poczajów, która zmierza do Monasteru Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Poczajowie na Ukrainie na święto Poczajowskiej Ikony Matki Bożej.

Pierwszy dzień długiej, około 450-cio kilometrowej pieszej wędrówki rozpoczął się od Boskiej Liturgii, podczas której większość pielgrzymów przystąpiła do sakramentów spowiedzi i Eucharystii. Po zakończeniu nabożeństwa sprawowany był molebien. Słowami wspólnej modlitwy pielgrzymi prosili Boga o błogosławieństwo, siły duchowe i cielesne. 

Duchową opiekę nad tegoroczną pielgrzymką sprawuje Biskup Hajnowski Paweł. W tegorocznej pielgrzymce z Hajnówki wyruszyło około 40 pątników z Polski wraz z duchownymi: o. Piotrem Rajeckim, o. Ignacym Szwecem i o. Krzysztofem Kuderskim. Pątnicy z Bożym błogosławieństwem dotrą do Poczajowa 5 sierpnia.

Fotografie: Anna Kraśko