cerkiew.pl

II Rodzinny Festyn Parafialny „Śpiewajmy razem”

o. Piotr Pietkiewicz, 07 czerwca 2019

W niedzielę 02.06.2019 r. o godz. 16.00 na placu przy lokalu Badders odbył się II Rodzinny Festyn Parafialny „Śpiewajmy razem”. Organizatorem imprezy była Parafia Prawosławna Wszystkich Świętych w Białymstoku oraz Koło Nr 2 Bractwa św. św. Cyryla i Metodego. Proboszcz o. Piotr Pietkiewicz,  po powitaniu zebranych wyraził podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz zaprosił zebranych na uroczystości święta parafialnego w dniu 23 czerwca. Otwarcia festynu dokonał Zastępca Prezydenta Białegostoku Adam Musiuk, który pozdrowił dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz życzył artystom udanych występów, zaś słuchaczom pozytywnych wrażeń artystycznych i dobrej zabawy. Festyn prowadziła Lucja Nimierowicz – Przewodnicząca koła bractwa.

Na scenie zaprezentowali się: zespół „Wiasiołka” z Przedszkola Samorządowego Nr 14 w Białymstoku, duet: Marta i Kasia Waśkowskie, chór dziecięcy Parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku, solistka Asia Pietkiewicz, solistka Daria Petrovska, zespół amatorski „Kaladniki”, kwartet: Daria i Kalisa Petrovskie, Gosia Czarnecka, Weronika Radziszewska, solistka Marysia Sawicka, duet: Anna Petrovska i Justyna Sadowska, solistka Julia Borowik.

Podczas festynu zostało przeprowadzonych wiele zabaw i konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Atrakcją dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia i basen z kulkami. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować bigosu, kiełbasek z grilla, lodów oraz napić się kawy i herbaty. Festyn zakończył koncert Zespołu Muzycznego Suvenir i wspólna zabawa taneczna.

Impreza zorganizowana została przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.