cerkiew.pl

Kolejny cykl „Supraskich Śród”

Sławomir Kiryluk, 20 lutego 2019

Rozpoczęła się wiosenna edycja spotkań z cyklu „Supraskie Środy”, dotycząca Wielkiego Postu, zmagań duchowych, roli modlitwy i Pisma Świętego w codziennym życiu chrześcijanina. Pierwszy wykład pt. „Pismo Święte w codziennym życiu wiernych” wygłosił arcybiskup białostocki i gdański Jakub. Wystąpienia na ten jakże ważny temat, z szacunkiem i zadumą wysłuchali wierni, którzy po brzegi wypełnili parafialną salę.

„Rozpal w sercach naszych, Władco, Przyjacielu człowieka, niezniszczalną światłość Twojego Boskiego poznania i otwórz oczy naszego umysłu ku zrozumieniu nauki Twojej Ewangelii” - tak słowami modlitwy do zebranych zwrócił się arcybiskup Jakub. Władyka przekazał dobre praktyki, jak i z jakich przekładów Pisma Świętego powinniśmy korzystać oraz jak rozumieć Słowo Boże, by zawarta w Nim logika, nie będąca z tego świata, dotarła do czytelnika w niewypaczony sposób.

Swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach wiosennych Supraskich Śród podzieli się w tym roku ze słuchaczami czcigodne grono wykładowców. Uczestnictwo w spotkaniach w szczególny sposób powinno stać się pomocne w wejściu w środek serc i w oczyszczeniu sumienia wszystkich przybywających do supraskiego monasteru.

Zapraszamy na kolejne środowe spotkania – o skrusze, o modlitwie za zmarłych, o przebaczaniu i o innych ważnych tematach, dotyczących życia duchowego. Więcej informacji na monaster-suprasl.pl, oraz w dziale Wydarzenia serwisu cerkiew.pl.
 
Fot. Sławomir Kiryluk