cerkiew.pl

Warszawskie kolędowanie z muzyka.cerkiew.pl

Elżbieta Dulko, 24 stycznia 2019

Dobiegła końca III edycja Warszawskiego Kolędowania. Prawosławna młodzież ponownie odwiedziła wiernych mieszkających w stolicy, aby wspólnie wychwalać Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa.

Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Ochoty, Mokotowa, Targówka, Włoch, Gocławia, Białołęki, Żoliborza, Bemowa, Pragi i Opacza oraz wystąpili podczas zabawy choinkowej zorganizowanej przez parafię wojskową pw. św. Jerzego Zwycięzcy w Warszawie.

Jest to kolejne działanie charytatywne podjęte przez redakcję subserwisu muzyka.cerkiew.pl. W ubiegłym roku odbył się Charytatywny Koncert Muzyki Cerkiewnej, z którego dochód został przeznaczony na sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla prawosławnych domów opieki i hospicjum. To przedsięwzięcie, podobnie jak warszawskie kolędowanie, nie powiodłoby się bez hojności darczyńców oraz pracy wolontariuszy.

Chcielibyśmy podziękować za zaproszenie i ciepłe przyjęcie wszystkim gospodarzom. Dzięki Państwu niestraszna była odległość, mróz czy zmęczenie.

Podziękowania należą się również kilkudziesięciu kolędnikom, którzy mimo codziennych obowiązków licznie uczestniczyli w kolejnych dniach kolędowania.

Pragniemy szczególnie podziękować organizatorom za koordynację przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wrażliwość na potrzeby bliźnich. Wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę 3512 zł, która zostanie przekazana na cel charytatywny.

Spasi Hospodi! Bóg zapłać!