cerkiew.pl

Koncert kolęd chóru dziecięcego

ks. Igor Habura, 16 stycznia 2019

W niedzielę 13 stycznia we wrocławskiej katedrze, po głównej Boskiej Liturgii sprawowanej przez Ordynariusza Diecezji Jego Ekscelencję Arcybiskupa Jerzego, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Koncert kolęd chóru dziecięcego działającego przy Parafii Katedralnej.

Podczas występu dzieci zaprezentowały szereg kolęd i wierszyków w językach: polskim, ukraińskim, łemkowskim i rosyjskim. Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkich zgromadzonych w cerkwi wiernych kolędy „Nowa radist stała”. Na zakończenie głos zabrał Władyka Jerzy, który z całego serca podziękował najmłodszym za piękny i wzruszający występ, młodzieńczą szczerość, radość i wielkie zaangażowanie w pracę dla dobra cerkwi. Jego Ekscelencja podziękował również pani Ani Sydoruk za trud i bezinteresowne poświęcenie, jakim wykazuje się w pracy z najmłodszymi. Władyka zwrócił również uwagę na godną pochwały współpracę rodziców, którzy dbają o to, aby obok szeregu różnych innych aktywności ich dzieci wzrastały również duchowo. Kończąc, abp Jerzy przypomniał znane wszystkim doskonale słowa, że to właśnie dzieci i młodzież są przyszłością Cerkwi. Finalnym akcentem tego dnia było uroczyste rozdanie wszystkim dzieciom paczek z podarunkami przygotowanymi przez Parafię Katedralną.

Chór dziecięcy powołał do istnienia w 2015 roku błogosławionej pamięci abp Jeremiasz. Dyrygentką i zarazem opiekunką dzieci została pani Ania Sydoruk, która swoją funkcję sprawuje do dzisiaj. Dzieci rozpoczynające swoją przygodę z muzyką cerkiewną miały po 6 lat. Rozwijały się i dorastały razem z chórem, który obecnie składa się z ponad 20 członków, którzy regularnie uczęszczają na niedzielne próby i swoim śpiewem upiększają poranne nabożeństwa w katedrze.

Cały film z koncertu dostępny TUTAJ.

Zdjęcia: Kamila Grela

Za: www.diecezjawroclawsko-szczecinska.pl