cerkiew.pl

Św. Jana Chrzciciela w Narewce

ks. Jerzy Klimiuk, 10 lipca 2018

7 lipca 2018 r. w parafii pw. św. Mikołaja w Narewce odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci Narodzenia św. proroka Jana Chrzciciela.

Obchody święta w narewkowskiej parafii rozpoczęły się 6 lipca całonocnym czuwaniem, któremu przewodniczył ks. ihumen Dionizy.

Centralnym punktem uroczystości była Boska Liturgia, której, w asyście 30 duchownych i dwóch diakonów, przewodniczył ks. mitrat Leoncjusz Tofiluk, proboszcz parafii pw. św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim. Ze słowem homilii do wiernych, zebranych podczas nabożeństwa zwrócił się ks. mitrat Mikołaj Mielniczuk proboszcz parafii w Mielniku. W czasie Boskiej Liturgii śpiewał chór parafialny pod dyrekcją matuszki Haliny Surel.

Następnie odbyła się świąteczna procesja, podczas której m.in. wznoszono modlitwę za zmarłych i zaginionych w czasie drugiej wojny światowej.

Zwieńczeniem uroczystości było okolicznościowe słowo ks. mitrata Leoncjusza Tofiluka po którym słowa wdzięczności wyraził proboszcz parafii narewkowskiej – ks. mitrat Aleksander Surel. Duchowny podziękował zebranym za wspólną modlitwę oraz zaprosił za rok na święto.