cerkiew.pl


Wczasy seniora w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 13 września 2017

W terminie 1-11.09 br. w Domu św. Stefana odbywały się wczasy seniora. Z wypoczynku zorganizowanego przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana wraz z Prawosławnym Stowarzyszeniem św. św. apostołów Piotra i Pawła skorzystało 30 osób z diecezji wrocławsko-szczecińskiej, białostocko-gdańskiej i warszawsko-bielskiej.

Seniorzy aktywnie spędzili czas, zwiedzając m.in. Szklarską Porębę, Harrahov w Czechach, piękną starówkę w Gӓrlitz w Niemczech, zamek Książ w Wałbrzychu, jak również pałace i ogrody Kotliny Jeleniogórskiej.

Wycieczkom do Zgorzelca i Wałbrzycha towarzyszył akcent duchowy. Seniorzy odwiedzili Parafię Prawosławną św. św. Konstantyna i Heleny w Zgorzelcu, jak również Wszystkich Świętych w Wałbrzychu. Seniorzy uczestniczyli również w nabożeństwach w Kaplicy św. Stefana w Cieplicach i Parafii Prawosławnej św. św.  apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Wczasowiczom Dom św. Stefana zaproponował również spotkania z lekarzem geriatrą, adwokatem, jak również z pszczelarzem. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, co miało wyraz w ożywionych dyskusjach.

Obowiązki opiekuna, przewodnika duchowego i turystycznego pełnił ks. Bazyli Sawczuk, proboszcz Parafii św. św. apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Wspólne wycieczki, ogniska, śpiew, rozmowy, modlitwy i posiłki sprzyjały miłej i życzliwej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wczasów seniora.

Fot: ks. Marek Kiślak i ks. Bazyli Sawczuk