cerkiew.pl


Wizyta władyki Jerzego w Wałbrzychu

ks. Marek Kiślak, 09 sierpnia 2017

7 sierpnia odbyła się robocza wizyta Arcybiskupa Wrocławsko-Szczecińskiego Jerzego w Wałbrzychu. Ordynariusz diecezji w asyście proboszcza wałbrzyskiej parafii Wszystkich Świętych ks. Marka Kiślaka spotkał się z Prezydentem Wałbrzycha dr. Romanem Szełemejem. W spotkaniu uczestniczył urbanista miejski Robert Szymala i kierownik wydziału nieruchomości Magdalena Król.

Omówione zostały sprawy wspólne dotyczące parafii i jej obecności w przestrzeni urbanistycznej, społecznej i kulturalnej. Obie strony wyraziły gotowość do dalszej ścisłej współpracy dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Następnie odbyło się spontaniczne spotkanie arcybiskupa z wiernymi wałbrzyskiej parafii w kaplicy przy ul. Mickiewicza 31. Władyka poprzez rozmowy z parafianami i lekturę parafialnej kroniki zapoznał się z życiem wewnętrznym parafii. W słowie skierowanym do zebranych życzył błogosławieństwa Bożego w życiu parafialnym. Parafianie natomiast, dziękując za wizytę hierarchy, poprosili władykę o modlitwę i częstą obecność w wałbrzyskiej parafii.

Fot: autor