Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Lista laureatów hajnowskiego festiwalu
14 maja 2017
Protokół z posiedzenia Jury Jubileuszowego XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – Hajnówka 2017
W dniu 12.05.2017 r. Jury w składzie:
Prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk - Przewodniczący
Ks. dr Alexandrel Barnea
Aleksandr Brandaws
Ireneusz Ławreszuk
Prof. dr. Hab. Grzegorz Pecka
Prof. Michaił Driniewskij
Ks. Protodiakon Bazyli Dubec
Wiaczesław Bojko
Alexander Łojko
Po przesłuchaniu występów 25 chórów w ciągu trzech dni, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii chórów parafialnych wiejskich:
Pierwszego miejsca nie przyznano.
II miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Orzeszkowie (Polska)
III miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcie NMP w Zabłudowie (Polska)
W kategorii chórów parafialnych miejskich:
I miejsce – Arcybiskupi Chór Soboru Św. Ducha z Mińska
II miejsce – Zespół Wokalny Cantus Delicium
III miejsce ex-aequo
– Katedralny Chór Parafii Prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Hajnówce
- Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej Zaśnięcia NMP i ap. Jana Teologa w Supraślu
Wyróżnienie ex-aequo:
- Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim
- Zespół „Woskliknowienije”
W kategorii chórów dziecięco – młodzieżowych:
I miejsce – Chór Państwowej Mogilewskiej Szkoły Sztuk,
II miejsce – Chór Dziecięcy Soboru Św. Trójcy w Hajnówce,
III miejsce - Dziecięcy Chór „Szyszkin lies” Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
W kategorii chórów innych:
I miejsce – Chór Duchowieństwa Diecezji Grodzieńskiej
II miejsce ex-aequo
- Chór Chabry
- Zespół wokalny „Mnohaja Leta”
Wyróżnienie ex-aequo
- Chór „Wozrożdienije”
- Kameralny Chór Żeński im Św. Lidii
Nagrode specjalną w kategorii chórów innych otrzymuje: Quartet Enseamble QuattroVoce
W kategorii chórów akademickich:
I miejsce - Chór Cantabile ( Ukraina)
Drugiego miejsca nie przyznano.
III miejsce – Zespół Wokalny „muzyka.cerkiew.pl”
Grand Prix otrzymuje Męski Chór Metropolita Losif Naniescu
Ponadto Jury przyznało indywidualne nagrody:
Wladislaw Wituszko (za wykonanie partii solowej)
Julita Korch (za wykonanie partii solowej)
Adam Tomaszewski (za wykonanie partii solowej)
Dyrygentka Mirosława Tichoniuk
za: www.festiwal.cerkiew.pl
W dniu 12.05.2017 r. Jury w składzie:
Prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk - Przewodniczący
Ks. dr Alexandrel Barnea
Aleksandr Brandaws
Ireneusz Ławreszuk
Prof. dr. Hab. Grzegorz Pecka
Prof. Michaił Driniewskij
Ks. Protodiakon Bazyli Dubec
Wiaczesław Bojko
Alexander Łojko
Po przesłuchaniu występów 25 chórów w ciągu trzech dni, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii chórów parafialnych wiejskich:
Pierwszego miejsca nie przyznano.
II miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Orzeszkowie (Polska)
III miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcie NMP w Zabłudowie (Polska)
W kategorii chórów parafialnych miejskich:
I miejsce – Arcybiskupi Chór Soboru Św. Ducha z Mińska
II miejsce – Zespół Wokalny Cantus Delicium
III miejsce ex-aequo
– Katedralny Chór Parafii Prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Hajnówce
- Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej Zaśnięcia NMP i ap. Jana Teologa w Supraślu
Wyróżnienie ex-aequo:
- Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim
- Zespół „Woskliknowienije”
W kategorii chórów dziecięco – młodzieżowych:
I miejsce – Chór Państwowej Mogilewskiej Szkoły Sztuk,
II miejsce – Chór Dziecięcy Soboru Św. Trójcy w Hajnówce,
III miejsce - Dziecięcy Chór „Szyszkin lies” Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
W kategorii chórów innych:
I miejsce – Chór Duchowieństwa Diecezji Grodzieńskiej
II miejsce ex-aequo
- Chór Chabry
- Zespół wokalny „Mnohaja Leta”
Wyróżnienie ex-aequo
- Chór „Wozrożdienije”
- Kameralny Chór Żeński im Św. Lidii
Nagrode specjalną w kategorii chórów innych otrzymuje: Quartet Enseamble QuattroVoce
W kategorii chórów akademickich:
I miejsce - Chór Cantabile ( Ukraina)
Drugiego miejsca nie przyznano.
III miejsce – Zespół Wokalny „muzyka.cerkiew.pl”
Grand Prix otrzymuje Męski Chór Metropolita Losif Naniescu
Ponadto Jury przyznało indywidualne nagrody:
Wladislaw Wituszko (za wykonanie partii solowej)
Julita Korch (za wykonanie partii solowej)
Adam Tomaszewski (za wykonanie partii solowej)
Dyrygentka Mirosława Tichoniuk
za: www.festiwal.cerkiew.pl