cerkiew.pl

12 lipca 2016, ks. Jerzy Klimiuk

Dzień św. Jana w Narewce

W dniach 6-7 lipca w parafii pw. św. Mikołaja w Narewce miały miejsce uroczystości liturgiczne z okazji święta Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
11 lipca 2016, s. Elżbieta (Niczyporuk)

Zaleszańska Ikona Matki Bożej

W 2007 roku we wsi Zaleszany powstał Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny. W tutejszej cerkwi znajduje się otoczona szczególnym kultem, napisana w 2013 roku Zaleszańska Ikona Matki Bożej. 31 lipca br. po raz pierwszy będzie uroczyście obchodzone święto tej ikony.
11 lipca 2016, Magdalena Żdanuk

"Lato z wielokulturowym dziedzictwem - obóz młodzieżowy dla wolontariuszy"

Rusza rekrutacja do projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - obóz młodzieżowy dla wolontariuszy". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Oikonomos.
10 lipca 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Siderce

Odpust jest bardzo ważnym wydarzeniem. W wymiarze religijnym jest to święto patrona świątyni, czyli czas modlitwy, bardzo często połączony ze święceniem grobów najbliższych. Oprócz tego jest jeszcze aspekt społeczny, czyli możliwość spotkania ludzi, często tylko raz w roku na odpuście.
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi we Włodawie

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie.
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi w Sosnowicy

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy.
05 lipca 2016, ks. Rodion Kondraciuk

W Ornecie zakończył się kurs ikonograficzny

W dniach 27.06-03.07 w Ornecie odbył się pierwszy kurs ikonograficzny w historii tego miasta. Wzięli w nim udział mieszkańcy miasta, ale także przyjezdni z kraju i zagranicy.
04 lipca 2016, Marcin Abijski

„Apostołów Słowian Wychwalamy” – nowa płyta Bractwa św. św. Cyryla i Metodego

Ukazała się właśnie nowa płyta Bractwa św. św. Cyryla i Metodego „Apostołów Słowian Wychwalamy”. Stanowi ona wyraz wyjątkowego szacunku, jakim Bractwo darzy swych świętych Patronów.
01 lipca 2016, Katarzyna Draniewicz

Gruzińskie smaki na stronie kuchnia.cerkiew.pl

Redakcja Cerkiew.pl gościła dwoje Gruzinów z rocznej wymiany studenckiej w ramach projektu Erasmus+. Owocem współpracy naszych filmowców z Gruzinami – studentami oraz właścicielem restauracji gruzińskiej w Warszawie – są filmy na temat kuchni gruzińskiej. Pierwszy z nich opowiada m. in. o tym, jak przyrządzić dobry posiłek z boczniaków.
01 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk - proboszcz

Parafia w Tomaszowie Lubelskim poszukuje wykonawcy na dokończenie prac remontowo-konserwatorskich cerkwi

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim wraz z otoczeniem.
|<  <<  <  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->