cerkiew.pl

10 maja 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

10-lecie parafii w Biłgoraju

W dniach 6-7 maja wspólnota prawosławna w Biłgoraju obchodziła jubileusz 10-lecia restytucji, połączony ze świętem swojego patrona – św. Jerzego Zwycięzcy. Uroczystości liturgiczne rozpoczęły się w Paschalny Piątek 6 maja w domu parafialnym, gdzie arcybiskup Abel dokonał poświęcenia nowej świetlicy parafialnej.
09 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Najlepsi dzwonnicy pochodzą z Białorusi i Supraśla

W niedzielę zakończył się w Supraślu 7. Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia "obwieszcza, wychwala, nawołuje". W kategorii młodzieżowej wygrał najmłodszy uczestnik 11-letni Tomasz Wasiluk z Supraśla. Dzwonnicy z Białorusi byli najlepsi w kategorii master i open. Już za rok kolejna szansa na wygraną.
09 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Byliśmy w BMP - rozmowa z Darkiem Żdanukiem byłym przewodniczącym BMP w Polsce

Już w najbliższy piątek 13 maja zaczyna się kolejna Ogólnopolska Paschalna Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę. Co roku młodzi pielgrzymi mają okazję spędzić czas, poruszając w grupach dyskusyjnych różne nurtujące ich tematy. Podczas 37. Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży powstanie wyjątkowa grupa, której inicjatorami i uczestnikami są byli działacze BMP w Polsce.
09 maja 2016, Monika Przybylska

Wystawa Kolory Prawosławia. Polska w Barlinku

27 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Barlinku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Kolory Prawosławia. Polska”. Prezentowane zdjęcia to przekrój piękna i różnorodności prawosławia w Polsce.
09 maja 2016, Grzegorz Szmyga

Nowy program dla dzieci

Stowarzyszenie OrthNet postanowiło zabrać w podróż swoich najmłodszych Czytelników. Prezentujemy Państwu pierwszy z siedmiu odcinków „Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze”.
08 maja 2016, ks. Julian Felenczak

Paschalna panichida w Zawadce Morochowskiej

W drugim dniu Świąt Paschy Chrystusowej wierni, na czele z duchowieństwem i biskupem Paisjuszem, udali się z procesją przez las i mokradła na cmentarz znajdujący się w miejscu spalonej w 1946 roku wsi Zawadka Morochowska.
07 maja 2016, ks. Lubomir Worhacz

Święto parafialne w Legnicy

W poniedziałek wielkanocny, 2 maja, w dzień święta parafialnego, Parafię Prawosławną Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy, odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jeremiasz Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński.
07 maja 2016, ks. Sylwester Klebus

Wielkanocne śniadanie z repatriantami w Rybakach - video

Tegoroczna Pascha okazała się wyjątkowa dla wspólnoty olsztyńskiej parafii. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z wielkanocnego śniadania z repatriantami ze wschodniej Ukrainy.
07 maja 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Paschalne uroczystości w monasterze w Zwierkach

Trzeciego dnia święta Paschy, w Żeńskim Monasterze Narodzenia Bogurodzicy w Zwierkach odbyły się uroczystości poświęcone świętemu Męczennikowi Gabrielowi Zabłudowskiemu. Na uroczystości, jak co roku, przybyły piesze pielgrzymki z okolicznych miejscowości, w tym największa pielgrzymka z Białegostoku.
06 maja 2016, Katarzyna Jaworowska

Paschalne odznaczenia w Katedrze św. Mikołaja w Białymstoku

Tradycją już się stało, że z okazji święta Paschy duchowni, a także świeccy wyznawcy prawosławia, są wyróżniani szczególnymi odznaczeniami. W tym roku nagrody takie przyznano m. in. w Soborze św. Mikołaja w Białymstoku.
|<  <<  <  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->