cerkiew.pl

27 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Rozpoczął się post piotrowy - sprostowanie

Dokładnie 8 dni po święcie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów przypada początek postu przed świętem Apostołów Piotra i Pawła.
26 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Uroczystości ku czci św. Onufrego w Jabłecznej

W dniach 24-25 czerwca br. monaster w Jabłecznej po raz kolejny odwiedziły rzesze wiernych, aby w szczególny sposób oddać cześć św. Onufremu, patronowi wspólnoty.
22 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Festiwal Vidovdan po raz kolejny zagości w Białymstoku

"Chcemy też, żeby każda edycja festiwalu miała konkretny wkład w życie naszego miasta i naszej Cerkwi" - o piątej edycji festiwalu Vidovdan rozmawiamy z o. Michałem Czykwinem.
22 czerwca 2016, ks. Jerzy Klimiuk

Święto parafialne w Narewce

Święto Zesłania Ducha Świętego na Apostołów jest wyjątkowo uroczyście obchodzone w Narewce. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu wszyscy mieszkańcy miejscowości dziękują Bogu za miniony rok i proszą błogosławieństwa na nadchodzące dni.
22 czerwca 2016, ks. Jan Grajko

Dzień Świętego Ducha w Kodniu

W poniedziałek, 20 czerwca swoje święto parafialne – Dzień Świętego Ducha – obchodziła Parafia Prawosławna pw. św. Archanioła Michała w Kodniu. To już kolejny rok, gdy wraz z wybudowaniem nowej cerkwi pw. św. Ducha do Kodnia powróciła tradycja nadzwyczaj uroczystego obchodzenia drugiego dnia Pięćdziesiątnicy.
21 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Wystąpienie metropolity Sawy podczas Wielkiego i Świętego Soboru Cerkwi Prawosławnej

Podczas pierwszej sesji Soboru zwierzchnicy wszystkich Cerkwi prawosławnych zwrócili się do zebranych z krótkimi wystąpieniami. Poniżej prezentujemy tekst wystąpienia zwierzchnika Cerkwi prawosławnej w Polsce Jego Eminencji metropolity Sawy.
21 czerwca 2016, Michał Przyjałkowski-Hryniewiecki

Święto Pięćdziesiątnicy w warszawskiej katedrze

19 czerwca 2016 roku w katedrze metropolitalnej pw. św. Marii Magdaleny miała miejsce uroczysta Święta Liturgia, której przewodniczył ks. Anatol Szydłowski w asyście duchowieństwa warszawskiej katedry.
17 czerwca 2016, Jarosław Charkiewicz

Metropolita Sawa przybył na Kretę

16 czerwca wieczorem na Kretę przybył Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski. Wraz z innymi zwierzchnikami lokalnych Cerkwi prawosławnych zwierzchnik naszej Cerkwi weźmie udział w Świętym i Wielkim Soborze, który odbędzie się tu w dniach 18-27 czerwca br.
15 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Specyfika pielgrzymek rowerowych

Wraz ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia pielgrzymek rowerowych pojawia się szereg pytań, dlatego postanowiliśmy po raz kolejny porozmawiać z organizatorem przedsięwzięcia – Michałem Proszczukiem.
15 czerwca 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Augustowie

Przypadające w tym roku w czwartek (9 czerwca) święto Wniebowstąpienia Pańskiego, a tym samym święto patronalne w Augustowie, tradycyjnie już zostało przeniesione na następującą niedzielę (12 czerwca)
|<  <<  <  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->