cerkiew.pl

26 lipca 2016, Ks. Jan Szmydki

Poświęcenie cerkwi pw. Św. Trójcy w Bielsku Podlaskim

W niedzielę 17 lipca br. Jego Eminencja metropolita Sawa dokonał poświęcenia cerkwi pw. Św. Trójcy na cmentarzu prawosławnym. Zabytkowa cerkiew po kapitalnym remoncie została oświęcona czynem Arcypasterskiego Błogosławieństwa.
25 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk - proboszcz

Parafia w Tomaszowie Lubelskim poszukuje wykonawcy nadzoru inwestorskiego

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie Nadzoru Inwestorskiego w ramach remontu zabytkowej cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim wraz z otoczeniem.
25 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk

Koncert w Tomaszowie Lubelskim

23 lipca br. przed tomaszowską publicznością zaprezentował się arcybiskupi chór Woskresienija Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego w Równem. Koncert chóru w ramach Dni Muzyki Sakralnej już po raz jedenasty był możliwy dzięki życzliwości Urzędu Miasta.
24 lipca 2016, Ks. Julian Felenczak

Zmarł Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam

Dnia 24 lipca br. w godzinach popołudniowych zmarł ordynariusz diecezji przemysko-nowosądeckiej Najprzewielebniejszy Arcybiskup Adam.
24 lipca 2016, Jarosław Charkiewicz

Album "Duchowość Prawosławia" w obniżonej cenie

Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej z przyjemnością informuję o znacznym obniżeniu ceny sprzedaży albumu pt. „Duchowość Prawosławia”. Ta wyjątkowa książka ukazała się na przełomie 2015/2016 roku, a dochód z jej sprzedaży w całości przeznaczony jest na budowę najnowszej warszawskiej cerkwi – św. Sofii Mądrości Bożej.
21 lipca 2016, Patryk Miżołemski

Ku czci Świętych Apostołów w stargardzkiej cerkwi

11 i 12 lipca każdego roku to dla wspólnoty prawosławnej w Stargardzie zawsze radosny czas. Nie inaczej było też tego roku. Święto parafialne Świętych Apostołów Piotra i Pawła po raz kolejny przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.
21 lipca 2016, ks. Paweł Janiel

Panichida nad grobami w Sahryniu

W ramach każdej uroczystości liturgicznej ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach pielgrzymi odwiedzają „golgotę” cerkwi prawosławnej Ziemi Hrubieszowskiej (odległą 6 km od monasteru) – zbiorową mogiłę w Sahryniu. Tegoroczne uroczystości turkowickie zakończyły się wspólną panichidą nad grobami społeczności prawosławnej.

20 lipca 2016, ks. Marek Kiślak

Zakończyły się kolonie diecezji wrocławsko-szczecińskiej

W sobotę, 9 lipca zakończyły się kolonie diecezji wrocławsko-szczecińskiej organizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana. W tegorocznym obozie wzięło udział 50 osób. Wychowawcom i kolonii przewodniczył Krzysztof Tarasiuk, który, podobnie jak w roku ubiegłym, zapewnił uczestnikom moc niezapomnianych wrażeń.
19 lipca 2016, tłum. Anna Nazaruk

Synod Rosyjskiej Cerkwi prawosławnej nie uznał soboru na Krecie za panprawosławny

W piątek, 15 lipca, Święty Synod Rosyjskiej Cerkwi prawosławnej przedstawił stanowisko, w którym nie uznał za panprawosławny Soboru, który odbył się na Krecie w dniach 20-25 czerwca br. W związku z tym również dokumenty zatwierdzone przez Sobór nie zostały uznane za przedstawiające jednomyślne stanowisko wszystkich Cerkwi.
19 lipca 2016, Jarosław Grycz

Narodzenie Św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie

Dzień Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w szczególny sposób świętowany jest w parafii prawosławnej w Gładyszowie. Jest to patronalne święto małej parafialnej cerkwi, która corocznie 7 lipca zbiera wielu wiernych z całej okolicy jak i spoza diecezji przemysko-nowosądeckiej.
|<  <<  <  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->