cerkiew.pl

14 sierpnia 2016, Adrian Dubicki

Dzień św. Pantelejmona w Siemianówce

9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. wielkiego męczennika i uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej tamtejszej parafii.
14 sierpnia 2016, Marta Lemiesz

BMP z Orli z wizytą na południu Polski

W dniach 24-30 lipca 2016 r., z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii pw. św. Archanioła Michała w Orli zorganizowała pielgrzymkę do południowo-zachodnich terenów Polski.
11 sierpnia 2016, Natalia Dawidiuk

W Jacznie odbył się kolejny obóz wypoczynkowy dla dzieci

Co roku BMP DB-G organizuje w Jacznie obóz dla dzieci. Tego lata wzięło w nim udział wielu młodych ludzi. Podczas wyjazdu nie zabrakło zabaw, gier, ale też modlitwy i pracy na rzecz Cerkwi.
11 sierpnia 2016, Aleksandra Honczar

Ukazał się nowy numer kwartalnika "Neos"

Ukazał się drugi numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Pismo "Neos" skierowane jest zarówno do młodzieży, jak i osób starszych zainteresowanych życiem i działalnością bractwa młodzieży w diecezji warszawsko-bielskiej.
09 sierpnia 2016, Marta Nazaruk

W Supraślu trwa obóz dla polonijnej młodzieży

Zapraszamy do lektury relacji z kolejnego dnia obozu "Duchowe okno na kraj - ojczyzna obrazem i piórem poznana". Teksty przygotowują młodzi uczestnicy obozu w ramach prowadzonych warsztatów.
09 sierpnia 2016, Dawid Opolski

Świętej Anny w Boratyńcu Ruskim

Pamięć św. Anny, Matki Bogurodzicy, szczególnie jest czczona przez parafię w Boratyńcu Ruskim. 7 sierpnia do cerkwi św. Anny przybyli wierni z tej parafii jak i z okolicznych miejscowości.
09 sierpnia 2016, Adrian Kazimiruk

Rusza rekrutacja do projektu "Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii"

Stowarzyszenie OrthNet rozpoczyna nowy projekt: Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii. W jego ramach wolontariusze pod okiem ekspertów przeprowadzą digitalizację pięciu obiektów sakralnych w diecezji lubelsko-chełmskiej.
09 sierpnia 2016, Adam Matyszczyk

Wspomnienie św. Anny w Kruszynianach

W mijający weekend Kruszyniany były jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości w powiecie sokólskim. Okazją do tego było wielkie święto mieszkającej tam prawosławnej społeczności. W niedzielę cerkiew wspominała św. Annę, patronkę miejscowej świątyni.
08 sierpnia 2016, ks. Marek Waszczuk

Zaśnięcie Świętej Anny w Międzylesiu

Międzyleś na mapie administracyjnej Cerkwi prawosławnej w Polsce jest wyjątkową wspólnotą parafialną, gdyż historia minionego stulecia szczególnie doświadczyła tę wieś. Podczas akcji burzenia świątyń prawosławnych na Chełmszczyźnie i południowym Podlasiu w 1938 roku w Międzylesiu również została zburzona drewniana cerkiew. Na pamiątkę tego barbarzyńskiego wydarzenia na miejscu ołtarza rozebranej cerkwi usytuowany jest pamiątkowy krzyż.
08 sierpnia 2016, Marta Moroz, Maria Nazaruk

Polonijna młodzież odwiedziła Warszawę

W czwartek,4 sierpnia obozowicze pojechali do Warszawy na zaproszenie jego Eminencji Metropolity Sawy. Mieli okazje uczestniczyć w nabożeństwie z okazji parafialnego święta tamtejszego Soboru jak i osobiście poznać zwierzchnika polskiej Cerkwi.
|<  <<  <  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->