Cerkiew.pl
cerkiew.pl

29 maja 2016, ks. Jerzy Łukaszewicz

Wielokulturowy Lublin - Chór "Woskresinnie"

Ostatni tydzień maja w Lublinie tradycyjnie należy do festiwalu poświęconego mniejszościom narodowym i religijnym pod nazwą „Wielokulturowy Lublin”. W tym roku to już dziewiąta edycja tej bogatej w różnorodność imprezy. W bieżącym roku w Lublinie z inicjatywy Centrum Kultury organizatora festiwalu zagościł w lubelskiej cerkwi katedralnej chór katedralny „Woskresinnie” z równego na Ukrainie.
29 maja 2016, Jarosław Bałło

Uroczystości w Monasterze św. Dymitra w Sakach

26 maja 2016 r. Monaster św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach przeżywał podniosłe uroczystości. W tym dniu Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski dokonał poświęcenia ołtarza i całej cerkwi po zakończeniu kapitalnego remontu. Następnie odsłużył Świętą Liturgię w asyście licznie przybyłych na tę uroczystość duchownych.
28 maja 2016, Ignacy Szwec

Święto parafii Św. Sofii Mądrości Bożej w Warszawie

Dnia 25 maja 2016 roku w Święto Połowy Okresu Pięćdziesiątnicy warszawska parafia pod wezwaniem Świętej Sofii Mądrości Bożej po raz pierwszy obchodziła święto parafialne.
27 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Pielgrzymi na rowerach

Rozmowa z pomysłodawcą i koordynatorem tegorocznej pielgrzymki rowerowej Michałem Proszczukiem.
27 maja 2016, Jarosław Grycz

Poświęcenie cerkwi w Młodowicach

W dzień niebiańskiego wspomnienia św. św. Cyryla i Metodego Biskup Gorlicki Paisjusz dokonał poświęcenia cerkwi Poczęcia Przenajświętszej Bogurodzicy przez św. Annę we wsi Młodowice należącej do Dekanatu Przemyskiego Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej.
26 maja 2016, ks. Radosław Kondraciuk

Orneckie święto parafialne

22 maja Cerkiew prawosławna świętowała przeniesienie relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Myr Licyjskich do Bari. Święty Mikołaj jest również patronem cerkwi niewielkiej parafii w Ornecie na Warmii.
26 maja 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Nowym Dworze

W Polsce jest kilkanaście świątyń, w których szczególnie uroczyście obchodzony jest dzień wspomnienia św. Mikołaja Cudotwórcy. Jedną z nich jest cerkiew w Nowym Dworze, dlatego tam właśnie 22 maja, od wczesnych godzin porannych, podążały rzesze wiernych, by pokłonić się ikonie świętego i prosić o wstawiennictwo na kolejny rok.
26 maja 2016, ks. Radosław Kondraciuk

Noc Muzeów zawitała do cerkwi w Ornecie

W nocy z 21 na 22 maja w Ornecie odbyła się pierwsza oficjalna edycja Nocy Muzeów. Wśród udostępnionych obiektów była również cerkiew prawosławna pw. św. Mikołaja.
25 maja 2016, Jarosław Bałło

Warszawa: święto kaplicy akademickiej

24 maja 2016 r. w dzień pamięci świętych braci Cyryla i Metodego swoje święto w sposób uroczysty obchodzi kaplica znajdująca się w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie.
25 maja 2016, Jarosław Charkiewicz

Wspomnienie księdza Włodzimierza Parfiena

16 maja br., po długiej chorobie, zmarł ks. mitrat Włodzimierz Parfien, rezydent parafii Świętego Ducha w Białymstoku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dwa dni później w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku. Świętej Liturgii przewodniczył biskup gorlicki Paisjusz, a odbywającemu się bezpośrednio po niej obrzędowi pogrzebu zmarłego kapłana arcybiskup białostocki i gdański Jakub w asyście biskupa Paisjusza oraz licznie zgromadzonego duchowieństwa z kilku diecezji.
|<  <<  <  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->