cerkiew.pl

15 sierpnia 2016, ks. Łukasz Godun

Nowy kapłan naszej Cerkwi

Podczas Świętej Liturgii w sobotę 13 sierpnia br., Jego Eminencja, metropolita Sawa udzielił sakramentu kapłaństwa diakonowi Rafałowi Wawreniukowi.
14 sierpnia 2016, Anna Czerewacka

Zmarła siostra Eufrazja (Zinkiewicz)

14 sierpnia na Grabarce zmarła siostra Eufrazja (Ewa) Zinkiewicz. Przez wiele lat pracowała w Warszawie, służąc w codziennym życiu domu metropolitalnego przy metropolicie Sawie. Była pogodną, ciepłą osobą, zawsze służącą radą i modlitwą.
14 sierpnia 2016, lektor Piotr Nierodzik

Uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej

W dniach 9-10 sierpnia w Monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu odbyły się uroczystości ku czci Supraskiej Ikony Matki Bożej.
14 sierpnia 2016, Adrian Dubicki

Dzień św. Pantelejmona w Siemianówce

9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. wielkiego męczennika i uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej tamtejszej parafii.
14 sierpnia 2016, Marta Lemiesz

BMP z Orli z wizytą na południu Polski

W dniach 24-30 lipca 2016 r., z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy parafii pw. św. Archanioła Michała w Orli zorganizowała pielgrzymkę do południowo-zachodnich terenów Polski.
11 sierpnia 2016, Natalia Dawidiuk

W Jacznie odbył się kolejny obóz wypoczynkowy dla dzieci

Co roku BMP DB-G organizuje w Jacznie obóz dla dzieci. Tego lata wzięło w nim udział wielu młodych ludzi. Podczas wyjazdu nie zabrakło zabaw, gier, ale też modlitwy i pracy na rzecz Cerkwi.
11 sierpnia 2016, Aleksandra Honczar

Ukazał się nowy numer kwartalnika "Neos"

Ukazał się drugi numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Pismo "Neos" skierowane jest zarówno do młodzieży, jak i osób starszych zainteresowanych życiem i działalnością bractwa młodzieży w diecezji warszawsko-bielskiej.
09 sierpnia 2016, Marta Nazaruk

W Supraślu trwa obóz dla polonijnej młodzieży

Zapraszamy do lektury relacji z kolejnego dnia obozu "Duchowe okno na kraj - ojczyzna obrazem i piórem poznana". Teksty przygotowują młodzi uczestnicy obozu w ramach prowadzonych warsztatów.
09 sierpnia 2016, Dawid Opolski

Świętej Anny w Boratyńcu Ruskim

Pamięć św. Anny, Matki Bogurodzicy, szczególnie jest czczona przez parafię w Boratyńcu Ruskim. 7 sierpnia do cerkwi św. Anny przybyli wierni z tej parafii jak i z okolicznych miejscowości.
09 sierpnia 2016, Adrian Kazimiruk

Rusza rekrutacja do projektu "Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii"

Stowarzyszenie OrthNet rozpoczyna nowy projekt: Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii. W jego ramach wolontariusze pod okiem ekspertów przeprowadzą digitalizację pięciu obiektów sakralnych w diecezji lubelsko-chełmskiej.
|<  <<  <  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78    >  >>  >|