cerkiew.pl

04 marca 2016, Anna Czerewacka

Ksiądz Henryk Paprocki uhonorowany Nagrodą im. ks. Romana Indrzejczyka

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka jest przyznawanej przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów chrześcijańskim osobom konsekrowanym za rozwój dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. Tegorocznym laureatem został ks. Henryk Paprocki, duchowny prawosławny, wykładowca Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
02 marca 2016, Kancelaria Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

Ogłoszenie o wyborze wykonawcy na nadzór inwestorski

W imieniu Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej informujemy, iż w odpowiedzi na zapytanie z dnia 16 lutego 2016r. o cenę na usługę nadzoru inwestorskiego projektu
02 marca 2016, matuszka Agnia

Zmarła ihumenia Ludmiła

2 marca 2016 roku, w wieku 89 lat zmarła matuszka ihumenia Ludmiła (Polakowska). Wieloletnia przełożona Monasteru św. św. Marty i Marii na Świętej Górze Grabarce oraz pierwsza przełożona odrodzonego dzięki jej staraniom Domu Zakonnego w Wojnowie.
02 marca 2016, ks. Andrzej Łoś

Serbska delegacja w diecezji lubelsko-chełmskiej

W niedzielę 28 lutego w lubelskiej cerkwi katedralnej Przemienienia Pańskiego gościła grupa Serbów, której przewodniczył archimandryta Stefan Šarić, ojciec duchowny żeńskiego monasteru Rajinovac. Od wielu lat prawosławna diecezja lubelsko-chełmska ma dobre relacje z wieloma diecezjami Patriarchatu Serbskiego.
02 marca 2016, Krystyna Czaban

Projekcja filmu "Żółty szalik"

Film "Żółty szalik" w reżyserii Janusza Morgensterna był okazją do spotkania i dyskusji w punkcie konsultacyjnym Nepsis dla osób uzależnionych i ich rodzin. Punkt znajduje się w Eleos Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 47.
01 marca 2016, Katarzyna Piliczuk

Za nami warsztaty dziennikarskie z cerkiew.pl

Sylwetka prawosławnego dziennikarza, fotografia w sferze sacrum i relacje video z wydarzeń cerkiewnych, to tylko niektóre z zagadnień poruszonych w minioną niedzielę podczas warsztatów dziennikarskich w warszawskim Centrum Kultury Prawosławnej.
29 lutego 2016, ks. Włodzimierz Kaniuk

Konferencja duchowieństwa w Kalnikowie

Roczne sprawozdanie z życia diecezji przemysko-nowosądeckiej, inwestycje remontowo-budowlane czy terminy rekolekcji wielkopostnych to niektóre z tematów poruszonych podczas konferencji duchowieństwa diecezji przemysko-nowosądeckiej, która odbyła się 27 lutego br. w Kalnikowie.
29 lutego 2016, Tamara Samsonowicz

Bydgoszcz: IX biesiada kulturalna "Bliny"

Już po raz dziewiąty bydgoska parafia prawosławna pw. św. Mikołaja połączyła tradycję muzyczną z kulinarną. 27 lutego br. odbyła się kolejna biesiada kulturalna "Bliny".
25 lutego 2016, Katarzyna Jaworowska

Członkowie redakcji zachęcają do udziału w warsztatach

Dlaczego warto tego dnia pojawić się w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie? Na to pytanie odpowiadają członkowie warszawskiej części redakcji cerkiew.pl
24 lutego 2016, diakon Wiaczesław Perek

XXX BMP parafii pw. Św. Ducha w Białymstoku

W tym roku minęło 30 lat od założenia Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy parafii pw. Świętego Ducha na Antoniuku w Białymstoku. Z tej okazji 21 lutego zorganizowano uroczyste obchody jubileuszu.
|<  <<  <  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153    >