cerkiew.pl

25 kwietnia 2016, Jakub Moczarski

Niedziela Palmowa w katedrze metropolitalnej

W niedzielę, poprzedzającą Wielkanoc, Cerkiew prawosławna świętuje jedno z dwunastu wielkich świąt – Wejście Chrystusa do Jerozolimy, znane również jako Niedziela Palmowa (cs. Wierbnoje Woskriesienije).
25 kwietnia 2016, ks. prot. Julian Felenczak

Rekolekcje duchowieństwa dekanatu sanockiego

2 kwietnia 2016 w Sanoku duchowieństwo dekanatu sanockiego, diecezji przemysko-nowosądeckiej, przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Świętej Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów przewodniczył biskup gorlicki Paisjusz.
25 kwietnia 2016, ks. prot. Jerzy Łukaszewicz

Niedziela Palmowa w lubelskiej katedrze

Tegoroczne święto Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w lubelskiej katedrze miało szczególnie uroczysty charakter.Po zakończonej Boskiej Liturgii arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej w imieniu Św. Soboru Biskupów PAKP, odznaczył orderem Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny II Stopnia katedralnego protodiakona Marka Waszczuka.
24 kwietnia 2016, Sylwester Szewczuk

Motocykliści w Zamościu rozpoczęli sezon modlitwą

Już po raz piąty fani jednośladowych pojazdów rozpoczeli sezon motocyklowy w Radecznicy. 23 kwietnia 2016 r., w sobotę Łazarza w ramach otwarcia sezonu odbyło się spotkanie przedstawicieli V Pielgrzymki na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Radecznica 2016 z proboszczem parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Zamościu – ks. Witoldem Charkiewicz.
24 kwietnia 2016, ks. Wadim Sztemburski

Panichida nad grobem arcyprezbitera Jana Lewczuka w Chełmie

W piątkowe popołudnie 22 kwietnia br. arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej sprawował żałobne nabożeństwo na cmentarzu prawosławnym w Chełmie nad grobami śp. arcyprezbitera Jana Lewczuka i jego matuszki Nadziei.
22 kwietnia 2016, Ilona Wołosik

Poświęcenie fundamentów plebanii w Kopytowie

15 kwietnia 2016 r. w parafii prawosławnej pw. Świętego Apostoła Jana Teologa w Kopytowie (diecezja lubelsko-chełmska) zostały poświęcone fundamenty pod budowę nowego domu parafialnego.
22 kwietnia 2016, Ks. Mirosław Lewczak

Rekolekcje duchowieństwa w Warszawie

W dniach 21-22 kwietnia br. w warszawskiej katedrze metropolitalnej odbyły się rekolekcje wielkopostne duchowieństwa dekanatu warszawskiego. Św. Liturgii przewodniczył Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski.
22 kwietnia 2016, Dasza Antosiuk

Rekolekcje duchowieństwa dekanatu krakowskiego

W dniach 16-17 kwietnia w krakowskiej cerkwi odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa i wiernych. Nabożeństwom przewodniczył abp. łódzko-poznański Szymon.
22 kwietnia 2016, opr. Katarzyna Draniewicz

W Lublinie odkryto fundamenty soboru

W czasie remontu na Placu Litewskim w Lublinie znaleziono fundamenty Soboru Podwyższenia Krzyża Pańskiego, który przed stu laty był główną świątynią prawosławną w mieście.

22 kwietnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Nowość wydawnicza: Cerkiew prawosławna w Polsce. Ilustrowana historia

Nakładem Warszawskiej Metropolii Prawosławnej ukazała się właśnie nowa książka opowiadająca o historii Cerkwi prawosławnej w Polsce.
|<  <<  <  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150    >  >|