cerkiew.pl

20 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Duchowe okno na kraj, czyli obóz dla Polonii

Przygotowania do obozu dla Polonii w pełnym toku. Tym razem ich owocem jest spot reklamowy, przygotowany przez Pawła Iwaniuka - koordynatora działu graficznego w serwisie Cerkiew.pl, który na warsztatach poprowadzi zajęcia związane z grafiką komputerową. Zapraszamy do obejrzenia!
20 maja 2016, opr. Katarzyna Draniewicz

W Lublinie rozpoczyna się festiwal

Dnia 20 maja br. rozpoczyna się trzydniowy festiwal „Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe Lublina” przygotowany w związku ze zbliżającym się jubileuszem 700-lecia Miasta Lublin. Dzisiejsza odsłona festiwalu ma charakter historyczno-teologiczny i odbywa się pod hasłem SŁOWO. Festiwal potrwa do niedzieli.
19 maja 2016, Stefan Dmitruk

Nowe materiały na stronie dotyczącej choroby alkoholowej

W ostatnim czasie na blogu nieupiwajemajaczasza.wordpress.com opublikowano materiały pomocne w pracy duszpasterskiej w stosunku do osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
19 maja 2016, ks. Sławomir Chwojko

Sześć wieków parafii prawosławnej w Siemiatyczach

Sobota 14 maja br. zapisze się w historii Parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach, jak też i miasta Siemiatycze dużymi zgłoskami. W dniu tym prawosławni wierni Siemiatycz i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście uroczyście świętowali jubileusz 585-lecia istnienia parafii, 150-lecie cerkwi oraz 20-lecie wyłonienia z parafii ap. ap. Piotra i Pawła trzech nowych.
18 maja 2016, Daniel Grygiewicz

Pogrzeb śp. ks. Włodzimierza Parfiena

18 maja 2016 r. w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Parfiena, który odszedł do Pana w miniony poniedziałek.
18 maja 2016, oprac.: por. Łukasz Pruchniak

Koncert muzyki sakralnej w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

13 maja br. w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim odbył się koncert muzyki sakralnej. Utwory nabożeństw: Boskiej Litugii, nieszporów oraz jutrzni zaprezentował kwartet męski chóru kaplicy Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pw. św. męcz. Bazylego (Martysza) z Warszawy.
17 maja 2016, Jakub Moczarski

Stanisławowo: wyświęcenie cerkwi pw. św. Aleksandry

15 maja 2016 roku miało miejsce szczególne wydarzenie w dziejach parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie - wielkie oświęcenie głównej cerkwi parafialnej, w której zakończył się generalny remont. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli duchowieństwa z całej Polski i z zagranicy.
17 maja 2016, ks. Marek Kiślak

I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

W ubiegłą sobotę, 14 maja odbyły się I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Sala Łańcuszkowa Wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia okazała się być bardzo gościnną dla chórów i licznie przybyłych gości.
17 maja 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Święto parafialne w Zamościu

14 maja wspólnota prawosławna w Zamościu uroczyście obchodziła święto parafialne ku czci przeniesienia relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Lubelski i Chełmski Abel.
16 maja 2016, Zofia Pawlak

"Neos" - ukazał się pierwszy numer kwartalnika BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy ukazał się pierwszy numer kwartalnika informacyjno - publicystycznego "Neos", wydawanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.
|<  <<  <  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121    >  >>  >|