cerkiew.pl

10 lipca 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Siderce

Odpust jest bardzo ważnym wydarzeniem. W wymiarze religijnym jest to święto patrona świątyni, czyli czas modlitwy, bardzo często połączony ze święceniem grobów najbliższych. Oprócz tego jest jeszcze aspekt społeczny, czyli możliwość spotkania ludzi, często tylko raz w roku na odpuście.
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi we Włodawie

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie.
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi w Sosnowicy

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy.
05 lipca 2016, ks. Rodion Kondraciuk

W Ornecie zakończył się kurs ikonograficzny

W dniach 27.06-03.07 w Ornecie odbył się pierwszy kurs ikonograficzny w historii tego miasta. Wzięli w nim udział mieszkańcy miasta, ale także przyjezdni z kraju i zagranicy.
04 lipca 2016, Marcin Abijski

„Apostołów Słowian Wychwalamy” – nowa płyta Bractwa św. św. Cyryla i Metodego

Ukazała się właśnie nowa płyta Bractwa św. św. Cyryla i Metodego „Apostołów Słowian Wychwalamy”. Stanowi ona wyraz wyjątkowego szacunku, jakim Bractwo darzy swych świętych Patronów.
01 lipca 2016, Katarzyna Draniewicz

Gruzińskie smaki na stronie kuchnia.cerkiew.pl

Redakcja Cerkiew.pl gościła dwoje Gruzinów z rocznej wymiany studenckiej w ramach projektu Erasmus+. Owocem współpracy naszych filmowców z Gruzinami – studentami oraz właścicielem restauracji gruzińskiej w Warszawie – są filmy na temat kuchni gruzińskiej. Pierwszy z nich opowiada m. in. o tym, jak przyrządzić dobry posiłek z boczniaków.
01 lipca 2016, ks. Dariusz Wasiluk - proboszcz

Parafia w Tomaszowie Lubelskim poszukuje wykonawcy na dokończenie prac remontowo-konserwatorskich cerkwi

Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Tomaszowie Lubelskim wraz z otoczeniem.
29 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Ostatnie miejsca na darmowy obóz dla Polonii

Na początku sierpnia Stowarzyszenie OrthNet organizuje darmowy obóz dla Polonii połączony z warsztatami. Zostały ostatnie wolne miejsca!
29 czerwca 2016, Katarzyna Skrzypiec

Rowerem do św. Onufrego - relacja z pielgrzymki rowerowej Warszawa-Jabłeczna

W dniach 22-24 czerwca 2016 r. odbyła się pielgrzymka rowerowa do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej. Pielgrzymka cieszyła się sporym zainteresowaniem, najmłodszy z uczestników miał 11 lat, a najstarszy 64 lata.
27 czerwca 2016, Katarzyna Jaworowska

Rozpoczął się post piotrowy - sprostowanie

Dokładnie 8 dni po święcie Zesłania Ducha Świętego na Apostołów przypada początek postu przed świętem Apostołów Piotra i Pawła.
|<  <<  <  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112    >  >>  >|