cerkiew.pl

29 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Lekkie jarzmo Chrystusa

Zapraszam was do wzięcia na siebie jarzma Chrystusowego. Rezultatem będzie odpoczynek, a nie cierpienie. Poznaj Go, a potem żyj na Jego sposób.
28 lipca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Płótno życia

Bóg cię kocha, ale zazwyczaj nie czujesz tego w swoim sercu, nie pamiętasz o tym, a tym bardziej nie czujesz tego w każdej komórce swego ciała.
27 lipca 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 3)

Modlitwa Pańska, choć prosta i tak często używana, jest jednak trudna. Jej naukę duchową łatwiej zrozumieć, jeżeli rozważymy ją
równolegle z historią Wyjścia i w kontekście przykazań
błogosławieństw.
26 lipca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Zatrzymać się na chwilę

Na tyle przyzwyczailiśmy się do piękna otaczającego nas świata, że nie dostrzegamy go, jesteśmy zbyt leniwi, by zatrzymać się, przyjrzeć się i odkryć dla siebie nowe odcienie barw, usłyszeć radosny szczebiot ptaków.
25 lipca 2020, tłum. Klaudia Ambrożewicz

Dwa główne ćwiczenia duchowe

Co może nam pomóc ujrzeć przebłyski Bożego światła w naszym życiu i poczuć Jego niesamowitą, nieopisaną hojność i łaskę?
24 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Miłość silniejsza od miecza

Badacze Biblii zgadzają się, że pokój to nie tylko brak wojny lub przemocy, ale że jest on raczej ściśle powiązany z urzeczywistnianiem sprawiedliwości społecznej – zaspokojeniem potrzeb godnego życia.
23 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Czy ignorujemy demony w naszym życiu?

Kiedy pozwalamy Chrystusowi prawdziwie żyć w nas, odkrywamy Moc większą niż jakikolwiek demon lub występek, nawyk, obsesja czy uzależnienie, które mogą wydawać się tak przytłaczające.
22 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Wspomnienie o śmierci

Chrześcijanin wie, że będzie żył po śmierci i dlatego powinien być stale świadomy swojej śmiertelności, mając przed oczami swoje wyjście z obecnego świata, powtórne przyjście Chrystusa, przyszły sąd i nieskończoną wieczność.
21 lipca 2020,

Rozterki translatorskie III

Trzecia część rozterek translatorskich, czyli spotkania z poezją śpiewaną. Wprowadźmy pewną dozę liryki, refleksji, zadumy i piękna.
20 lipca 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 2)

Miłość i przyjaźń nie wzrastają, jeżeli nie jesteśmy gotowi poświęcić dla nich wiele, i tak samo powinniśmy być gotowi wyrzec się wielu rzeczy po to, by pierwsze miejsce zostawić Bogu. Pokochasz Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją siłą i całym swoim rozumem. To jakby bardzo proste przykazanie, a jednak, w tych słowach zawiera się znacznie więcej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.
|<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|