cerkiew.pl

26 stycznia 2018, Marta i Dmitrj Łukaszewicz, Michaił Czerniak

Brat umacniany przez brata - o spotkaniach biblijnych

(...)kiedy dzielisz się tym, co jest dla ciebie najcenniejsze, najświętsze, życiodajne, okazujesz miłość; a cała Ewangelia od początku do końca mówi o miłości, o tym, jak nas kocha Bóg i jak powinniśmy kochać się nawzajem i Jego.
25 stycznia 2018, o. Paweł Cecha

Czujesz różnicę? - felieton o. Pawła Cechy

Wielkimi krokami zbliża się wielki post. Moim zdaniem warto pomyśleć czy nie byłoby zasadnym uzupełnić wegetariańską dietę otwarciem się na drugiego człowieka. Skoro bliska ciału jest koszula, to na pewno w swoim otoczeniu bez problemu znajdziemy kogoś, kto tej pomocy potrzebuje.
22 stycznia 2018, Stefan Dmitruk

Wygaszenie strony o chorobie alkoholowej

19 stycznia 2018 r. działalność blogu nieupiwajemajaczasza.wordpress.com została wygaszona.
19 stycznia 2018, tłum. Stefan Dmitruk

Kazanie na święto Chrztu Pańskiego

"Niech to przypomina nam o tym, że w sakramencie Chrztu każdy z nas został odziany w śnieżnobiałą szatę Boskiej prawdy, czystości i światłości. Chrońmy tę czystość i światłość w sobie, możliwie jak jak lepiej, strzegąc ją przed zbrukaniem, w imię Pańskie."
18 stycznia 2018, tłum. Michał Diemianiuk

Komentarz do czytań starotestamentowych (paremij) na święto Chrztu Pańskiego (cz. III)

Przygotowując się do święta Chrztu Pańskiego, warto zapoznać się z tekstami Starego Testamentu, które będą czytane w trakcie nabożeństw.
16 stycznia 2018, tłum. Michał Diemianiuk

Komentarz do czytań starotestamentowych (paremij) na święto Chrztu Pańskiego (cz. II)

Przygotowując się do święta Chrztu Pańskiego, warto zapoznać się z tekstami Starego Testamentu, które będą czytane w trakcie nabożeństw.
15 stycznia 2018, tłum. Michał Diemianiuk

Słowo na święto Obrzezania Pańskiego

Pan nasz Jezus Chrystus zechciał przyjąć obrzezanie. Z jednej strony po to, żeby wypełnić Prawo, z drugiej, żeby pokazać, że przyjął rzeczywiste ciało ludzkie.
14 stycznia 2018, tłum. Michał Diemianiuk

Komentarz do czytań starotestamentowych (paremij) na święto Chrztu Pańskiego (cz. I)

Przygotowując się do święta Chrztu Pańskiego, warto zapoznać się z tekstami Starego Testamentu, które będą czytane w trakcie nabożeństw.
12 stycznia 2018, ks. Mariusz Synak

Kółko w maszynie

Jak odnaleźć się we współczesnym świecie pełnym krzyku i hałasu? Prezentujemy artykuł ks. Mariusza Synaka opowiadający o prawosławnej drodze do szczęścia.
05 stycznia 2018, tłum. Dominika Kovačević

Objawienie Chrystusa – metropolita Jerzy (Khodr)

Objawienie Chrystusa nie jest tylko tym, które miało miejsce przy Chrzcie Pańskim. To również to, jakie poprzedzi Sąd Ostateczny. Przygotowując się do święta Epifanii, nie możemy zapominać również o powtórnym przyjściu Chrystusa. O tym trudzie czuwania i wysiłku duchowym mówi jeden z libańskich hierarchów.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|