cerkiew.pl

30 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Świątynie Boga

Bóg zmęczył się mieszkaniem w świątyni z zimnego kamienia czy też na suchych stronicach pozbawionych życia. Wybrał mieszkanie w ciele i krwi, w człowieku, którego stworzył „na Swój obraz i podobieństwo”.
29 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Miłość zwycięża zło

Miejsce, w którym nie przebywa Bóg lub z którego zostaje wyrzucony, które nie jest wypełnione obecnością Boga i Jego Świętego Ducha - staje się wrażliwą przestrzenią, którą diabeł natychmiast atakuje
28 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Kierunek góra-dół

Wniebowstąpienie prostuje nasze zgarbione plecy. Zmusza nas do patrzenia w górę. Do tego z radością.
27 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Wejść w ciszę przed Panem

Cisza pozwala nam żyć bardziej harmonijnie w naszym świecie i faktycznie słuchać głosu Boga, przemawiającego do naszych serc
26 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Dobrze tu być

W ciemności naszych czasów widać blask dobrych dusz, których czyny znane są tylko Bogu i których modlitwy potajemnie walczą z ukrytą Tajemnicą Nieprawości.
25 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Świat jak Emmaus

Dwóch uczniów, Kleofas i Łukasz, w dzień Zmartwychwstania Pana idzie po obiedzie do wsi nazywanej Emmaus. Przybici bólem, opuściwszy głowy, uczniowie szli i myśleli o swoim martwym Zbawicielu. “I kiedy szli i rozmawiali ze sobą, Sam Jezus zbliżywszy się, szedł z nimi”.
24 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego Bóg dopuszcza nieszczęścia

Kiedy w naszym życiu zdarza się coś niedobrego lub gdy widzimy tragedie, często skłonni jesteśmy myśleć, że ktoś musiał zrobić coś złego, aby zasłużyć na to, co się z nim stało.
23 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Mądrze wykorzystać czas pandemii

Czas tutaj, na ziemi, jest cenny i zawsze musimy go mądrze wykorzystywać. Nasze życie powinno być pozytywnym doświadczeniem, owocnym, bogatym w miłosierdzie, konstruktywnym i pełnym sensu.
22 maja 2020, tłum. Dominika Kovačević

Etnos i kultura w Cerkwi

Rozważania metropolity Góry Liban Jerzego (Khodr)
21 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Dwa słowa o czwartej Ewangelii. Część II

8/21 maja Cerkiew wspomina pamięć św. apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Z tej okazji zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia do jego Ewangelii
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|