cerkiew.pl

03 kwietnia 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Droga, która prowadzi do życia

Jedną z najgorszych rzeczy, która może się nam przydarzyć, jest myślenie, że jeśli kochamy Boga lub mamy prawdziwą wiarę, to w jakiś sposób nasze życie będzie łatwiejsze, mniej bolesne lub będziemy mniej cierpieć.
02 kwietnia 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Każdy może pomnożyć piękno

Ważne jest, aby czynić dobre uczynki we właściwy sposób. Musisz poczuć, czego naprawdę potrzebuje dana osoba i jak możesz jej to dać. Tylko osoba, która naprawdę dba o drugiego człowieka, może zrozumieć, jak to zrobić.
01 kwietnia 2019, tłum. Gabriel Szymczak

O duchowej walce

Wszyscy chrześcijanie, którzy uczestniczą w życiu Chrystusa w Jego ciele, którym jest Cerkiew, otrzymali dzięki łasce Ducha Świętego nasiona nowego życia.
29 marca 2019, o. Konstanty Bondaruk

Paradoks Krzyża

Pojęcie Ukrzyżowany Bóg było dla ludzi w czasach Chrystusa absurdem. Jednak obecnie Krzyż pośrodku cerkwi w środku Postu przypomina, że jeśli z Chrystusem współcierpimy i umieramy dla grzechu, to także wraz z Nim powstaniemy do nowego życia (Homilia w Niedz. Świętego Krzyża 31 marca).
28 marca 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Podróż z grzesznikami

Nie chcemy porzucać grzechu. Lubimy go. Jak mówi jedna z pieśni, kielich grzechu jest słodki...
26 marca 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Pościsz niechętnie?

Jeśli wszystko, co robimy w czasie Wielkiego Postu, nie wynika z miłości do Chrystusa, to nasz post naprawdę staje się nieszczęściem i nieznośnym smutkiem, powoduje, że nasze serce odczuwa irytację i gniew.
26 marca 2019, tłum. Gabriel Szymczak

O rozpaczy

Odepchnij myśli o rozpaczy, skup się na dobroci Chrystusa, Jego wielkiej miłości do ciebie i wielu drogach, którymi do ciebie przychodzi.
25 marca 2019, Justyna Jakubowska

O autokefalii Cerkwi Gruzińskiej

Gruzini po raz pierwszy zabiegali o uznanie niezależności cerkiewnej pod koniec V w., tj. ok 150 lat po chrzcie Gruzji. 1500 lat później, pod koniec XX w. zmuszeni byli znów się o to starać.
22 marca 2019, o. Konstanty Bondaruk

Paraliż i przyjaźń

Uzdrowienie paralityka nastąpiło dzięki wierze i solidarnej ofiarności ze strony przyjaciół. Wiara i prośby wstawiennicze jednych mogą dopomóc innym (Homilia w II niedziele Wielkiego Postu 24 marca).
22 marca 2019, tłum. Michał Diemianiuk

Dwa hymny ku czci 40 męczenników sebastyjskich

Rozgorzała miłość /
Czterdziestu męczenników /
Ku Bożemu Synowi
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|