cerkiew.pl

21 grudnia 2016, tłum. Anna Kindziuk

Kto potrzebuje świąt Bożego Narodzenia?

Refleksja amerykańskiego prawosławnego duchownego, Johna Parkera, odnośnie prezentów Bożonarodzeniowych i prawdziwego naśladownictwa św. Mikołaja.
20 grudnia 2016, o. Paweł Cecha

Zimowe przyjemności

Zapraszamy do lektury felietonu o. Pawła Cechy z cyklu "Zapiski z zachodu Europy", który będzie ukazywał się na naszej stronie co dwa tygodnie.
17 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Wiara, dziewictwo, prezent – metropolita Góry Liban Jerzy (Khodr) na Niedzielę Ojców

Przedstawiamy Państwu kazanie znanego arabskiego teologa prawosławnego na ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem, zwaną Niedzielą Ojców.
17 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: architektura i sztuka sakralna pogranicza (wideo)

W ramach naszego cyklu prezentujemy nagranie z wykładu prof. Jerzego Uścinowicza pt. "Ekumenizm stosowany w architekturze i sztuce sakralnej pogranicza".
15 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Służba dla Chrystusa

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do naszego życiowego powołania - służby bliźnim.
15 grudnia 2016, Natalia Walicka

Rozpoczynamy cykl artykułów pt. "Cerkiew prawosławna - Cerkiew eucharystyczna"

Zapraszamy do lektury cyklu artykułów o szeroko pojętej tematyce eucharystycznej. Pojawiające się raz w miesiącu artykuły będą przemyśleniami rożnych osób – zarówno wiernych, jak i duchownych – na temat roli Eucharystii w naszym Kościele oraz podejmowane będą zagadnienia związane z tą tematyką oraz problemy, z jakimi borykają się wierni. Zapraszamy do lektury pierwszego felietonu z cyklu autorstwa Dominiki Kovačević.
10 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Patrioci wielu Ojczyzn

Czym jest patriotyzm? Czy można mówić o patriotyzmie chrześcijańskim – prawosławnym czy katolickim, a może szerzej religijnym? A jeśli jest to możliwe, to z jaką Ojczyzną chrześcijanin powinien się utożsamiać – tą ziemską, gdzie zamieszkuje i skąd wywodzą się jego przodkowie, czy może z tą niebiańską, do której, zgodnie z ewangelicznym nauczaniem, zmierza?
09 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Nie pędzić razem ze światem – przygotowując się do Bożego Narodzenia (felieton)

Subiektywna refleksja o przeżywaniu Postu Bożonarodzeniowego na poziomie parafialnym.
07 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Bóg jest z nami w smutkach

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do bolesnej dla nas utraty bliskich.
07 grudnia 2016, Anna Dyjakowska

Metropolita Sawa: W prawosławiu jest wolność

Przebywający w Moskwie z okazji obchodów 70. urodzin Patriarchy Cyryla, Metropolita Warszawski i całej Polski, Sawa, udzielił wywiadu agencji informacyjnej RIA Novosti. O polityce i Kościele, o wyzwaniu, jakim są uchodźcy i o Soborze Panprawosławnym rozmawiał z Aleksiejem Michiejewem.
|<  <<  <  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56    >  >>  >|