cerkiew.pl

29 grudnia 2016, ks. Mariusz Synak

Narodzenie Chrystusa w Ewangeliach cz.1

Zapraszamy do lektury pierwszej części felietonu ks. Mariusza Synaka odnoszącego się do pierwszych lat życia Jezusa Chrystusa i związanych z tym nieścisłości.
29 grudnia 2016, tłum. Natalia Walicka

Dar mowy

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina o tym, z jaką ostrożnością powinniśmy korzystać z daru mowy.
25 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Żłób czy grób? – metropolita Aleppo Paweł (Jazidżi) na Boże Narodzenie

Przedstawiamy Państwu kazanie na święto Narodzenia Chrystusa metropolity Aleppo Pawła - porwanego w kwietniu 2013 roku przez rebeliantów, autorytetu duchowego bliskowschodniego prawosławia. Pamiętajmy w swych modlitwach o Syryjczykach, którzy mimo trudnej sytuacji gromadzą się w tych dniach w cerkwiach, by spotykać i wysławiać Nowonarodzonego Chrystusa.
24 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Kolęda bizantyjska „Odwieczny Bóg”

W Wigilię Bożego Narodzenia (nowy styl) przedstawiamy Czytelnikom polskie tłumaczenie i różnojęzyczne nagrania najsłynniejszej bizantyjskiej kolędy.
23 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: Sztuka nauką wrażliwości - poezja D.Sobola i K.Sawczuk (cz.1)

W ramach naszego cyklu prezentujemy rozważania na temat roli sztuki w rozwoju dziecka oraz jak wpływa na tę kwestię kontakt z religią. W drugiej części przedstawimy sylwetki i wiersze młodych poetów - Katarzyny Sawczuk i Dominika Sobola.
23 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Raduj się, Święty Krzyżu! – Boże Narodzenie jako Zimowa Pascha (felieton)

Refleksja o ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem i samym święcie jako praobrazie Wielkiego Tygodnia i Paschy, a za tym smutku i głębokiej radości które powinny towarzyszyć nam w tym czasie, w opozycji do powierzchownego szczęścia mijającego już w pierwszy czy drugi dzień Świąt.
21 grudnia 2016, tłum. Anna Kindziuk

Kto potrzebuje świąt Bożego Narodzenia?

Refleksja amerykańskiego prawosławnego duchownego, Johna Parkera, odnośnie prezentów Bożonarodzeniowych i prawdziwego naśladownictwa św. Mikołaja.
20 grudnia 2016, o. Paweł Cecha

Zimowe przyjemności

Zapraszamy do lektury felietonu o. Pawła Cechy z cyklu "Zapiski z zachodu Europy", który będzie ukazywał się na naszej stronie co dwa tygodnie.
17 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Wiara, dziewictwo, prezent – metropolita Góry Liban Jerzy (Khodr) na Niedzielę Ojców

Przedstawiamy Państwu kazanie znanego arabskiego teologa prawosławnego na ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem, zwaną Niedzielą Ojców.
17 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: architektura i sztuka sakralna pogranicza (wideo)

W ramach naszego cyklu prezentujemy nagranie z wykładu prof. Jerzego Uścinowicza pt. "Ekumenizm stosowany w architekturze i sztuce sakralnej pogranicza".
|<  <<  <  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50    >  >>  >|